TEB_Faktoring

TEB Faktoring, FCI (Factors Chain International) tarafından yayınlanan 2021 yıl sonu verilerine göre Türkiye’de pazar lideri olurken, dünya sıralamasında da ikinci sırada yer alarak yükselişini ve ihracata olan desteğini sürdürüyor. FCI verilerine göre, Türkiye de ihracat faktoringi sektöründe ülkeler sıralamasında lider konuma yükseldi.

90 ülkeden yaklaşık 400 faktoring şirketinin üye olduğu dünyanın en büyük faktoring organizasyonu olan FCI tarafından yayınlanan 2021 yıl sonu verilerine göre TEB Faktoring, Türkiye ihracat faktoringi pazarında yüzde 33’lük payla sektör lideri olurken, dünya genelinde yüzde 6’lık pazar payıyla ikinci sıraya yükselerek ilk üçte yer alan tek Türk faktoring şirketi oldu. FCI tarafından dünyada ilk ve tek olarak, yedi kez “En İyi İhracat Faktoring Şirketi” seçilme başarısı gösteren TEB Faktoring, 2021 yılında ihracat faktoringi hacmini bir önceki yıla göre yüzde 34 oranında artırarak 839 milyon Euro’ya yükseltti. 2022 yılının ilk üç ayında ise TEB Faktoring, ihracat faktoring hacmini yüzde 36 oranında artırarak büyümeyi ve ihracatçılara destek sağlamayı sürdürdü.

İhracatın finansmanına destek

TEB Faktoring, bugüne kadar olduğu gibi 2022 yılında da müşterilerine değer katarak hizmet kalitesini ve hızını geliştirmeye, reel sektörün hem yurt içi ticaretinin hem de ihracatın finansmanını desteklemeye devam ediyor. Odağına müşteri ihtiyaçlarını alan TEB Faktoring, deneyimli kadrosu ve uzmanlarıyla müşterilerinin sürdürülebilir finansal ortağı olarak çalışmalar yapıyor. Gelişen teknolojiye bağlı olarak müşterilerine klasik ürünlerle dijital servisleri birlikte sunmak üzere çalışan TEB Faktoring, en hızlı ve pratik hizmet veren ihracat faktoringi şirketi olmayı hedefliyor.

Türkiye, ülkeler sıralamasında lider konumda

Finansman, faktoring alacak garantisi ve tahsilat hizmetlerini aynı çatı altında müşterilerine sunan tek finansal enstrüman olan ihracat faktoringi, hem ülkemizde hem de dünyada uluslararası ticaret yapan şirketlerin tercih ettiği alternatif ürün olmaya devam ediyor. 2021 yılında Türkiye’nin ihracatı yüzde 32.9’luk artış göstererek 225.4 milyar dolara ulaştı. FCI’ın 2021 yıl sonu verilerine göre, ihracat faktoringi hacmi bir önceki yıla göre Türkiye’de yüzde 36 artarak yaklaşık 2.14 milyar Euro’ya, dünyada ise yüzde 15 artışla 11.4 milyar Euro’ya ulaştı. Türkiye, ülkeler sıralamasında toplam yaklaşık 2.14 milyar Euro hacimle lider konuma yükseldi.