Lufthansa’dan Yataklı Ekonomi Sınıfı Deneyimi

Geçen sene sizlere Air New Zealand hava yolu şirketinin, uzun mesafeli uçuşlardaki yolcularına ekonomi sınıfından yan yana üç tane koltuk satın alarak tüm bir sırayı yatağa dönüştürme imkanı tanıyan “Economy Skycouch” adlı hizmetinden bahsetmiştik. Benzer bir hizmet, bu kez de Avrupa’nın en büyük hava yolu şirketi Lufhansa’dan geliyor.

Özellikle pandemi ile beraber, belki de ilk defa bir uçakta kendimize ait sosyal mesafeli bir alanın önemli olduğu fikri oluşmaya başladı. Peki, ya bu mesafe için ekonomi sınıfı koltuğumuza ekstra para öder miyiz? Alman hava yolu şirketi, bunun yapılacağını umarak yeni “Sleeper’s Row” hizmetini duyurdu. Söz konusu Sleeper’s Row hizmeti, yolculara daha makul bir fiyata ve daha konforlu bir şekilde ekonomi sınıfı uçuş deneyimi sağlıyor.

Ekonomide seyahat eden yolcuların yanlarındaki bir ya da iki koltuğu daha satın alarak yatabilmelerine imkan tanıyan bu uygulama kapsamında, yolcuların konforunu en üst düzeye çıkarmak için battaniye, yastık ve koltuk minderi gibi eşyalar veriliyor ve yolculara business sınıfındaki gibi öncelikli biniş imkanı sunuluyor.

18 Kasım’dan itibaren Almanya’nın Frankfurt kentinden Brezilya’nın São Paulo kentine yapılan uçuşlarda sunulan bu hizmet, aralık ayının ortalarına kadar denenecek. İsteyen yolcular, standart bilet fiyatına ek olarak 260 dolara satılacak olan bu hizmeti havaalanında, check-in sırasında ya da kapıda kredi kartı ile satın alabilecekler.