Kraliçe Elizabeth İçin Yapılan Altın Kaplama Nintendo Wii Satışa Sunuldu

Son dönemlerde alışveriş yapmak artık ihtiyaç halinden çıktığı için markalar, kişiye özel tasarımların müşteriyi daha çok cezbettiğini fark edip buna göre ürünler üretmeye başladı. Kişiler satın aldıkları ürünün özel hissettirdiğini deneyimledikçe daha fazla tüketme ihtiyacı ortaya çıkıyor.

Bununla alakalı olarak Nintendo Wii, Kraliçe II. Elizabeth için 24 gram altından üretilen benzersiz bir tasarım hazırlamıştı. Şimdi ise kişiye özel üretilen bu Nintendo Wii, eBay’da 300 bin dolara satışa çıkıyor. Sınırlı sayıda üretilen bu konsol, 2009 yılında oyun şirketi THQ tarafından Big Family Games unvanı için bir pazarlama hilesiydi. Son haberlere göre konsol hala çalışır durumda fakat Wii-mote bir kısmında biraz aşınmaya sahip ve cihaz oyunları sadece 480p çözünürlükte.

Tabii gerçekten Kraliçe’nin Nintendo Wii oynayıp oynamadığı bilinmiyor fakat 2009 yılında ürünün doğrudan Buckingham Sarayı’na teslim edildiği biliniyor. Aynı zamanda satın alacak kişi için de ekstra güvenli bir sevkiyat protokolü kurulacağı söyleniyor. Gönderi sigortalanacak, takip edilecek ve en yüksek öncelik ile gönderileceği de haberler arasında.