Mastercard İlk Kripto Para Ödüllü Kredi Kartını Çıkardı

New York merkezli kripto para borsası Gemini  ve Mastercard, dünyanın ilk kripto para ödüllü kredi kartını tanıtmak için dijital kredi verme alanında aktif olan WebBank ile iş birliği yaptı.

Gemini isimli  kredi kartının, kullanıma sunulduğundan beri bekleme listesinde şimdiden 140.000’den fazla kişi olduğu söyleniyor. Gemini kullanıcıları, Bitcoin ve Ethereum da dahil olmak üzere  Gemini’de bulunan 30 kripto para biriminden herhangi birini satın alırken% 3’e kadar geri kazanabilirler. Aynı zamanda kripto ödülleri otomatik olarak kart sahibinin Gemini hesabına yatırılıyor.

Öte yandan Gemini, gerçek zamanlı olarak kripto ödülü sunan ilk kripto ödül platformudur. Ödüllerini aylık olarak ödeyen çoğu kredi kartının aksine, Gemini kart sahipleri işlem gerçekleşir gerçekleşmez kripto ödüllerini karta aktive ediyor. Bu sayede kart kullanıcıları ödüllerinden en kısa sürede yararlanmalarına olanak tanıyor.

Gemini kredi kartı, Mastercard’ın geçerli olduğu her yerde kabul edilecek ve bu yaz içerisinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.