KOÇFİNANS START-UP’LARIN YENİLİKÇİ FİKİRLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

Koçfinans’ın yenilikçi girişimlere imza atan start-up’lara destek sağlamak amacıyla başlattığı Demo Day’in kazananları belli oldu. 

Gelecek vadeden start-up’ları destekleyerek, onları daha fazlası için teşvik etme hedefiyle hayata geçirilen programda “Magnus”, “Yancep” ve “Tamamlıyo” proje fikirleri para ödülünün sahibi oldu. 

Türkiye’nin öncü finansman şirketi Koçfinans, teknoloji ve finansman alanına yeni bir soluk getiren start-up’ları desteklemek için bir inovasyon programı olan Demo Day’i hayata geçirdi. Start-up’lara Koçfinans ile iş birliği, yatırım alma imkânı, nakit desteği, sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları, Koçfinans’ın geniş müşteri kitlesine erişim imkânı gibi pek çok değerli fırsat sunan Demo Day başvuruları Haziran’da başladı.

Koçfinans, çevik çalışma anlayışı ile örtüşen ve gelecek vadeden yenilikçi teknoloji start-up’ların başarılı girişimlerini kurumsal arenada destekleyerek, onları daha fazlası için teşvik etme ve yeni fırsatlar yaratabilmeleri hedefiyle hayata geçirdiği bu yılki program ile Fintech ve Insurtech alanında 120 adet başvuru aldı.

Koçfinans ve Bounce Partners iş birliğinde yürütülen programın, 2 Eylül Cuma günü gerçekleştirilen Demo Day’inde, programın tüm katılımcıları bir araya geldi ve ürün niteliği, kullanılan teknoloji, ekibin gücü, fırsatın büyüklüğü, rekabet, satış kanalları ve stratejik öncelik kriterlerine göre gerçekleşen jüri değerlendirmesi sonucunda kazananlar belirlendi. Finale kalan 8 proje arasından 3 start-up Koçfinans’tan finansal destek almaya hak kazandı. 

YZ tabanlı portföy optimizasyonu ve yatırım platformu Magnus birincilik ödülü 50.000 TL, kullanıcıların hedeflerine ve risk tercihlerine göre modellenmiş portföylere yatırım yapmalarını sağlayan bir birikim ve yatırım uygulaması Yancep ikincilik ödülü 30.000 TL,  sigorta şirketleri ile dijital işletmeleri birbirine entegre eden sigorta girişimi Tamamlıyo ise üçüncülük ödülü 10.000 TL kazandı.  

Start-up’ların desteklenerek yatırım almalarına katkı sağlamanın her sektörün dinamiğini besleyecek bir değer olabileceğini belirten Koç Finansman A.Ş. Bilgi Teknolojileri ve Ar-Ge Direktörü Özlem Ekşioğlu Kumuk; Teknoloji dünyasında yarın, yön değiştirerek bugünden çok farklı bir şekle dönüşebiliyor. Bu değişime ayak uydurabilmek için gündemi takip etmenin, ihtiyaçları analiz etmenin yanı sıra yeni girişimlerden haberdar olmanın ve dünyaya bir start-up’ın yenilikçi bakış açısıyla bakmanın sisteme çok katkı sağlayacağının bilincindeyiz. Koçfinans olarak yapılacak iş birlikleriyle yeni dijital iş modellerinin oluşturulması ve yeni değer önerilerinin hazırlanmasını hedeflediğimiz Demo Day kapsamında start-up’ların yenilikçi fikirlerini dinleme fırsatı yakaladık. Programa adını veren Demo Day etkinliğini finalist start-up’larımızın katılımı ile ofisimizde gerçekleştirdik. Çevik Koçfinans ekibini ve dinamik start-up takımlarını bir araya getirerek güçlü bir sinerji yakaladık. Kıymetli jürilerimizin değerlendirmeleri sonucunda kazanan Magnus, Yancep ve Tamamlıyo ekiplerini, ayrıca sunum yapan tüm ekipleri tebrik ederim. Bu program ile start-up’lara finansal destek sağlamanın yanında stratejik danışmanlık imkanı, sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma fırsatına kadar pek çok kazanım elde etme şansı veriyoruz. Kazanan start-up’ları Koç Grubu’nun vizyoner yöneticileri ile bir araya getirerek yeni fırsatlar yakalamalarına da köprü kurmayı arzu ediyoruz. Demo Day’i hayata geçirmemizde emeği geçen herkese tek tek teşekkür ederken, bu inovasyon programının günden güne gelişerek her yıl daha da verimli bir etkinlik olmasını arzu ettiğimi belirtmek isterim” dedi.