KFC, KFConsole Adında Bir Oyun Konsolu Çıkardı

KFC, KFConsole adlı bir oyun konsolu üretti. Bilgisayar donanım üreticisi Cooler Master ile ortaklaşa oluşturulan KFConsole’ın tamamlanmış hali, KFC’nin dün attığı tweet ile ortaya çıktı.

Bir fast food zincirinin oyun konsolu üretmesi biraz absürt görünse de, KFC aslında oyun endüstrisine çok da uzak bir marka değil. Zira marka, geçtiğimiz aylarda ilişki simülasyonu türünde bir de oyun çıkarmıştı. KFC, konsolu ilk olarak haziran ayında duyurmuştu ve garip bir şekilde bir fast food zincirinin üreteceği oyun konsoluna karşı talep yüksekti.

KFConsole’ın diğer oyun konsollarından en büyük farkı ve bir fast food markası tarafından üretildiğinin belirtisi; oyun oynarken yemeklerin sıcak kalmasını sağlayacak bir bölümünün olması. Konsol, donanımları soğuk tutarken; yiyeceklerin ise sıcak kalmasını sağlıyor. Donanımsal açıdan ise diğer oyun konsollarından pek bir farkı yok.

Konsolun bir web sitesi olmasına rağmen henüz kesin bir satış tarihi, fiyatı veya teknik özellikleriyle ilgili çok fazla detay yok. Yani KFConsole’ın gerçekten pazara sunulup sunulmayacağını görmek için biraz beklememiz gerekecek.