Bir Japon Mağazasında, Personeller Gülümseyen Maskeler Takmaya Başladı

Dünya pandemi koşulları ile yeni normale hayata alışmaya çalışırken artık yüz maskeleri de günlük hayatımızın hayati bir parçası odu. Ancak maske ile ağzımızı ve burnumuzu kapatmak, gülümsemenizi de görünmez kılıyor ve bu özellikle bugünlerde ihtiyaç duyduğumuz tüm sıcakkanlı havayı mahvedebilir.

Bu nedenle bir Japon mağazası olan Takeya yaratıcı bir çözümle geldi ve çalışanlarının daha cana yakın ve arkadaş canlısı görünmesini amaçlayan bir “Gülümseme Kampanyası” başlattı. Mağazadaki her personel artık üzerinde basılı insan gülümsemesi olan bir maske takmaya başladı.

Mağaza girişimini Twitter üzerinden Pandemi maske takmayı normalleştirdiğinden, maskenin içinden de olsa size gülümsememizi geçirmek istediğimizi göstermek için bir ‘Gülümseme kampanyası’ başlatıyoruz. yazarak duyurdu. Açıkçası sonuç bizce hem eğlenceli hem de tuhaf görünüyor. Ancak eşsiz girişim yüzümüzde kesinlikle bir tebessüm oluşturdu.

Bununla birlikte, maske takmanın ciddi bir iş olduğu ve virüsün yayılmasından korunmaya kesinlikle yardımcı olabileceği unutulmamalıdır. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, özellikle diğer sosyal mesafe önlemlerinin sürdürülmesinin zor olduğu durumlarda, insanların kamusal ortamlarda, evlerinin dışındaki insanların yanında maske takmalarını tavsiye etmektedir.