Kia, Logosunu ve Sloganını Değiştiriyor

Kia, elektrikli araç üretmeye hazırlanırken yeni bir sloganın yanı sıra yeni bir logo üzerinde de çalışıyor. Korean Car Blog’a göre, Koreli otomobil üreticisi eski “şaşırtma gücü” anlamına gelen “The power to surprise” sloganını, “ilham veren hareket” anlamına gelen “Movement that inspires” sloganıyla değiştirebilir.

Şirket, Aralık 2019’da yeni logosunu tescil ettirmek için başvuruda bulunurken yeni slogan için de başvuruda bulundu. Eğer onaylanırsa, şirketin sloganı yeni bir logo ile birlikte görünecek. Yeni slogan ve logo, şirketin yeni nesil ürünlerini yönlendirecek en son teknolojiye olan bağlılığını ortaya koyar nitelikte. Ortaya çıkan haberlere göre, Kia’nın yeni logosu ve sloganı şöyle görünüyor:

Yeni kimliğiyle Kia, otomotiv dünyasının değişen dinamiklerine uyum sağlama yeteneğini sergilemeyi hedefliyor. Otomobil üreticisi, elektrikli araçlara odaklanan Plan Shift (Plan S) stratejisiyle ilerlemeyi planlıyor; şirket, yedi yıl içinde yedi elektrikli araç üretecek. Kia’nın yeni küresel başkanına göre marka, daha “dinamik, şık ve yaratıcı” olmayı umuyor. Şirketin yeni kimliği, bütçe dostu bir marka imajından sıyrılmasına yardımcı olabilir.