KFC, Japonya’da Temassız Teslimat Dolapları Oluşturdu

KFC, Japonya’daki bazı restoranlarına temassız toplama dolapları sunmaya başladı. KFC, ikisi Tokyo’da olmak üzere Japonya’daki toplam dört restoranda salı gününden itibaren bu uygulamayı test etmeye başladı.

Müşteriler telefonlarından siparişlerini verip ödemeyi yaptıktan sonra, personeller siparişi hazırlayıp dolaplardan birine koyuyor. Daha sonra müşteriler dolap kapılarını açmak ve yiyeceklerini almak için kendilerine özel sipariş kodlarını giriyorlar. Dolaplar ısıtılmadığı için hem yiyecek hem de içecek için kullanılabiliyor. Müşteriler yemeklerini önceden sipariş edebiliyor ve dolaptan almak için süre belirleyebiliyorlar.

KFC bu şekilde restoranlarda bekleyen müşteri sayısını azaltabilmeyi umuyor. Yemek teslimatı yapan kuryeler de götürecekleri siparişleri dolaplardan alabiliyorlar. Saate ve yoğunluğa bağlı olarak, siparişler tezgahtan da teslim edilebiliyor. Fast food devi, gelecekte Japonya’da dolaplı mağazaları daha geniş bir ölçekte açmayı planladığını söyledi.

KFC, Moskova’da “geleceğin restoranı” adını verdiği bir şubesinde de benzer dolaplar kullanıyorMinimum insan teması olan otomatik mağaza, siparişler için mağazanın ön tarafında yer alan kilitli dolaplar ile taşıma bandı ve robotları kullanıyor. Müşteriler yiyeceklerini bir kod kullanarak alıyorlar ve kartla ya da biyometrik yüz tanıma sistemi kullanarak ödeme yapabiliyorlar.