Japonya’da Su Kütlesini Somutlaştıran Louis Vuitton Mağazası

Louis Vuitton, Tokyo‘nun en önemli alışveriş bölgesin Ginza Namiki’de bulunan mağazasını 3 senelik restorasyonun sonunda yeniden açtı. Yeni mağaza, tasarımıyla göz kamaştırıyor. Jun Aoki ve Peter Marina tarafından bir su kütlesini somutlaştırmak için şaşırtıcı bir şekilde yenilenen mağaza Tokyo’nun yerel sokakları ile çağdaş bina estetiğinin bir birleşimi düşünülerek dizayn edilmiş.

Göz kamaştırıcı bir estetikle, suyun akışkanlığını yansıtan yedi katlı cam bina; tıpkı suyun yansımaları gibi ışığın geldiği yöne veya kişinin durduğu yere göre farklı görülebiliyor. Akışkan oymalı camla desteklenen kıvrımlı bir merdiven de iç mekan ile dış mekan arasındaki uyumu sağlıyor.

Yenilenen tasarım ile beraber dört kata yayılan mağaza alanı da tam bir revizyona tabi tutuldu. Mağazada, marka yeni gelecek olan ürünleri için sezonluk animasyonları sergilemesine olanak tanıyan kalıcı bir pop-in alanı da inşa etti. Son olarak üst katlarda, VIP müşteriler için özel bir salon ve lüks moda evine yer verilirken teras katında ünlü şef Yosuke Suga’nın menülerini hazırladığı Louis Vuitton Cafe (Le Cafe V) yeniden hizmete açıldı.