Vakıfbank’tan “İşine Bak” Mesajı

Kadının değerleri ve yetenekleriyle sadece iş hayatında değil, hayatın her alanında etkin şekilde var olmasına destek veren VakıfBank, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü reklamıyla da bu mesajını pekiştiriyor. VakıfBank reklamında iş görüşmelerinde erkek adaylara sorulmayan cinsiyetçi sorulara karşı çıkılarak, adayın niteliklerine bakılması gerektiği “işine bak” mesajıyla veriliyor.

Kadınların sosyal ve ekonomik yaşamın her aşamasında aktif şekilde yer alabilmesi için güçlenmesini hedefleyen, Birleşmiş Milletler‘in özel sektör girişimi Women Empowerment Principlesı imzalayan ilk Türk kamu kuruluşu olan VakıfBank, bu anlayışın sorumluluğunu her alanda yerine getirmeye devam ediyor.

VakıfBank’ın, fırsat ve istihdam eşitliğinin savunucusu kurum kimliğiyle, çalışma hayatındaki değişmesi gereken dinamiklere vurgu yaptığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü reklam filmi yayına girdi. Çalışmayla, iş görüşmelerinde erkek adaylara sorulmayan eş, çocuk, özel yaşam gibi cinsiyetçi sorulara son verilmesi yönünde, sosyal farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Oyuncunun olmadığı, mekanın belirsiz olduğu film, iş hayatında kadın-erkek eşitliğinin gereğinin, adayın niteliklerine yani “işine bakmak” olduğunu hepimize bir kez daha hatırlatıyor.