Japon Şirket, Kartvizit Görevi Gören Maskeler Tasarlıyor

Salgın nedeniyle dışarıdayken sürekli maske takmak zorunda kalmamız, bazı şirketleri yaratıcı maske tasarımları yapmaya yöneltti. Bu bağlamda “Nagaya Baskı” adlı Japon şirketi, kartvizit olarak işlev gören yeniden kullanılabilir maskeler üretmeye başladı.

Şirketin meishi (Japonca kartvizit anlamına geliyor) maskeleri olarak adlandırdığı bu yeniden kullanılabilir maskeler, doğal olarak sipariş üzerine üretiliyor.

İstek üzerine üç farklı tarzda kartvizit maskesi üretilebiliyor. Bunların standarda en yakın olanında isim, şirket ismi ve logosu yer alıyor. Bir diğer tasarımda isim daha fazla öne plana çıkarılıyor ve son tasarımda ise diğer bilgilerin yanı sıra, kişisel profil fotoğrafına yer veriliyor.

İnternette bazı kişiler, sosyal medya ya da online oyunlar aracılığıyla tanıştıkları insanlarla yaptıkları yüz yüze görüşmelerde, kullanıcı adlarının yazdığı kartvizit maskelerinin çok kullanışlı olacağını ifade ettiler. Bazı kişiler ise bir kartvizit maskesi taktığınız takdirde, çevrenizdeki herkese adınızı ve muhtemelen işyerinizi söylediğinizi belirterek bunun güvenli olmadığına dikkat çektiler. Ancak bu maske, sadece toplantılarda ve belirli görüşmelerde kullanıldığı takdirde, faydalı olabilir gibi görünüyor.