İstanbul’dan Irak’a online yemek sipariş hizmeti veren yerli girişim: TipTop

İstanbul merkezli çalışmalarına başlayan TipTop, Irak’taki büyük restoranların daha yerel müşterilere lezzetli yemekler temin etmesini sağlayan yerli bir girişimdir.

Şu an beta sürecinde olan girişimin asıl lansmanı Ocak 2021’de yapılacak. TipTop uygulamasını beta sürecindeyken incelemek isterseniz; Google Play veya App Store‘dan indirebilirsiniz.

Hasan Alsoud ve Kerem Aksoy tarafından kurulan TipTop, gıda çeşitliliği ve geniş yelpazedeki tanıtımlar ve özellikler ile, TipTop sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar olmak üzere teslimat veya teslim alma için tercihler sunuyor. Kısacası üç ürün gamında; online yemek siparişi, gıda siparişi ve manav siparişi olarak kendini konumlandırıyor. Erbil’de operasyonu bulunan girişimin 30 kişilik bir ekibi olduğu söyleniyor.

İstanbul’dan Irak’a uzanan bir girişim

Ayrıca TipTop, internet sitesi ve mobil uygulamaları kullanmak suretiyle manav ürünleri siparişi de verilebiliyor. TipTop kurucuları; “müşterilerimizin zaman tasarrufu yapmalarını ve dakikalar içerisinde siparişleri yetiştirmek suretiyle torbaları taşıma zahmetinden kurtulmalarını amaçlamaktayız.” açıklamasını yaptılar.

Kurucu ortaklardan Kerem Aksoy: “TipTop, her türden ürün türlerinin yerel müşterileri için bir teslimat hizmeti de sağlıyor. Biz sürücülerimiz ile insanlarla ile bağlantı kuran TipTop internet sitesi ve mobil uygulamalarımız yoluyla kapıdan kapıya teslimat çözümleri temin etmekteyiz. Müşterilerimizin zaman tasarrufu ve enerji tasarrufu sağlamasını temin ederek teslimat hizmetlerini en hızlı ve kolay bir şekilde temin edebilmekteyiz.

Ayrıca: “Irak’ta bulunan çevrimiçi teslimat hizmetleri büyük bir büyüme potansiyeline sahip ve şimdiye kadar piyasada birkaç oyuncu görebilmekteyiz ve bu oyuncular hizmet kalitesi ve hızı dikkate almaksızın temel teslimat hizmetini de sunuyor. Yol haritamızın birinci aşamasında yaklaşık olarak 500 bin kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Kuruculara değer öneriniz nedir? diye sorduğumuzda;

  • Kullanım kolaylığı,
  • Etkileşim ve değerleme,
  • Sürekli teklifler ve indirimler,
  • Çok sayıda yemek ve mutfak sunulması,
  • Çeşitli ödeme yöntemlerinin mevcut bulunması,
  • Gün boyunca teknik destek,
  • Favori restoranınızın araştırılma kolaylığı olarak maddelendirdiler.

Web, Android ve iOS uygulamalarını kullanmak suretiyle, kullanıcılar çoklu adresleri kayıt yapabilir ve ekleyebilirler ve sonrasında çok çeşitli seçenekler arasından bir restoran veya marketleri seçebilirler.

Bunun ardından sepetlerine ürünler eleyebilir ve düzenli bir restoran sürücüsü veya sürücülerimizi (TipTop Teslimat) kullanmak suretiyle malları teslim etmeyi isteyebilirler ve bu şekilde siparişi gönderebilirler ve bu şekilde işlem operasyon ekibimiz tarafından yapılmış olur.

Henüz yatırım almayan girişim, ilk aşamada tamamen kendi kendini finans ediyor. Ancak belli bir olgunluğa ulaştıktan sonra, büyüme noktasında bir yatırıma ihtiyaç duyacaklarını düşünüyoruz.