IKEA, İsveççe Dil Derslerini Başlattı

Her yeni gün farklı kampanyalarla karşımıza çıkan IKEA, bu kez öğretici bir kampanyayla karşımıza çıkıyor.

Pandemi yüzünden yaşadığımız bu zorlu süreci daha eğlenceli bir hale getirmek için öğretici bir yol izleyen IKEA, COVID-19 salgınından dolayı evde kaldığımız sürede çocukların can sıkıntısını hafifletmenin yanı sıra ebeveynleri de biraz ara vermeye teşvik ediyor.

Mobilya devlerinden biri olan IKEA, evde kaldığımız süreyi daha eğlenceli ve yararlı geçirmemiz adına, iki dakikalık kısa videolarla İsveççe derslerine başladı. Bu videolar çocuklar için hazırlansa da, IKEA’nın ürünlerine verilen isimlerin aslında ne anlama geldiğini merak eden herkesin öğrenebileceği faydalı içeriklerden oluşuyor.

Coğrafya, aile ve doğa ile ilgili derslerde, örneğin IKEA’nın GNARP isimli mutfak malzemeleri içeren setinin, adını bir İsveç kasabasından aldığı, KOLJA adlı bir aynanın aslında mezgit balığı anlamına geldiği ya da AINA isimli minder kılıfının kız çocuklarına verilen bir isim olduğu gibi bilgiler öğretiliyor. Bu sayede IKEA, İsveççe kelimeler öğretirken hem de kendi ürünlerini tekrar hatırlatmış oluyor.

Marka ve strateji firması Guts & Glory ve PR ajansı Hope & Glory yardımıyla hazırlanan kampanya, IKEA UK için hizmet veriyor. IKEA Birleşik Krallık ve İrlanda’da çocuk iş lideri Thomas Parker yaptığı açıklamada, “İş ve ev arasında gidip gelmek kolay bir iş değil, çünkü ülke çapında ebeveynler gerçekten zor bir durumda. Bu eğlenceli, eğitici dersleri çocukları kısa bir süre eğlendirmek ve ebeveynlere, ister ders arasında, ister evde eğitim bittiğinde, birlikte vakit geçirmeye ihtiyaç duydukları zamanı geri vermek için oluşturduk.” dedi.