Spotify’a da Hikaye Özelliği Geliyor

Hikayeler özelliğinin artık olmadığı neredeyse hiçbir platform kalmadı, adeta suyu çıktı. 2011 yılında Snapchat ile başlayan bu furya giderek popülerleşmeye ve 2016 yılında Instagram ile beraber de diğer sosyal medya uygulamalarına yayılmaya başladı.

 WhatsApp, Facebook, YouTube gibi mecralar, hatta bazı internet siteleri bile Story yani Hikaye özelliğini kendi uygulamalarına dahil etti. Kasım ayında bu akıma Twitter da eklendi ve kendi hikaye özelliğini Fleets adı altında duyurdu.

Twitter’ın ardından son olarak Spotify da Hikaye özelliğini duyurdu.Doğrulanmış bir Twitter kullancısı tarafından paylaşılan bir video, henüz test aşamasında olan hikayeler özelliğinin Spotify‘da nasıl gözüktüğünü gösterdi.

Hikaye özelliği şimdilik sadece çalma listelerinde görünüyor. Ancak kısa bir gelecekte özelliğin sanatçılar ve bazı dinleyiciler tarafından da kullanılabilir hale getirileceği düşünülüyor. Şu an test aşamasında olan hikaye özelliğinin tüm kullanıcıların erişimine açılıp açılmayacağı ise henüz belirsiz.

Daha fazla etkileşime yol açan ve daha fazla reklam verme şansı sağlayan hikayeler özelliği, görünen o ki sosyal medyadaki kullanıcıların hikayelerdeki etkileşim oranları, uygulamaların kullanım oranlarını olumlu etkilemeye devam ettiği sürece, her bir platform tarafından kullanılmaya devam edecek ve yenileri eklenecek.