IdeaSoft ve Google’dan Önemli İş Birliği

IdeaSoft ve Google, Türkiye’de pandemiden zarar gören işletmeleri desteklemek için güçlerini birleştirdi. Bu iş birliği ile online alışverişe henüz geçmemiş veya yeterli yatırımı yapmamış olan işletmeler de e-ticaret yapabilecekler. KOBİ’ler 24 saat içinde e-ticaret sitelerini kurarak, dükkanlarını dijital ortama taşıyarak 7/24 açık tutabilecekler.

E-ticaret siteleri için dijital pazarlamada en önemli unsur trendleri takip etmek ve rakiplerin bir adım önünden yürümek. Google Dijital Türkiye platformu, işlerini dijitalle hızlı ve etkin şekilde dönüştürmek isteyen işletmelerin işlerini büyütüp yeni müşterilere ve pazarlara ulaşmalarına yardımcı olacak online araçları tek bir yerde bulmalarını sağlıyor. Bu kapsamda IdeaSoft, Google işbirliği ile firmalar ihtiyaçları olan tüm özellikleri içeren anahtar teslim bir e-ticaret paketi ve özel müşteri hizmet desteği sağlıyor.

24 Saat İçinde Online Mağaza Açmak Mümkün

Google Dijital Türkiye platformunda öne çıkan ürünlerden biri olan Grow My Store ile işletmeler e-ticaret sitelerinin bir röntgenini çekebiliyor, sektörlerindeki diğer oyunculara kıyasla nasıl bir performans sergilediklerini ve hangi yönlerde geliştirmeler yapabileceklerini kolayca görebiliyor. Bu sayede firmalar internetten satışlarını artırmak için ücretsiz ve detaylı analizlere sahip oluyor. İşletmelerin bu analiz ve raporlardan faydalanabilmesi için tek ihtiyaçları bir e-ticaret sitesine sahip olmak.

Grow My Store’dan yararlanmak isteyen şirketler, bir e-ticaret siteleri yoksa IdeaSoft ile yapılan işbirliğinden faydalanmak için isim, soyisim, mail adresi ve telefon numarası ile başvurup 24 saat içinde online mağazalarını açabiliyorlar. Ek olarak KOBİ’ler; e-ticaret eğitimlerine ücretsiz erişim hakkı, özel müşteri hizmetleri desteği, pazaryerlerine özel %50’ye varan indirimli komisyon oranları, avantajlı kargo anlaşmaları gibi çeşitli ek haklara da sahip oluyorlar.

E-ticaret Yapmayan Kalmayacak

Türkiye’de işletmelerin %99’unun KOBİ olduğunu belirten ve herkesin e-ticarete başlayabileceğini ifade eden IdeaSoft CEO’su Seyhun Özkara bu iş birliği ile ilgili olarak şunları belirtti:

“KOBİ’lerin e-ticaretteki ağırlığı salgınla birlikte artmaya başladı. Elimizdeki veriler bu zorlu süreçte tüketicilerine e-ticaret ile ulaşan KOBİ’lerin satış hacimlerini ciddi oranda artırdıklarını gösteriyor. IdeaSoft altyapısını kullanan şirketlerin de %80’den fazlasını KOBİ’ler oluşturuyor. Hızla dijitalleşen dünyada bu rakamın kısa sürede daha da artacağını düşünüyoruz. Google ile olan işbirliğimiz kapsamında KOBİ’lerin bu dönemde en çok ihtiyaç duyduğu anahtar teslim e-ticaret sitesini en uygun şartlarda sağlıyoruz.

Türkiye’deki dijitalleşme sürecini olabildiğince kolaylaştırmaya çalışıyor ve bu yolda KOBİ’leri desteklemek adına birçok proje geliştiriyoruz. Amacımız bir işletme sahibi “Nasıl?” sorusunu sorduğunda işini kolaylaştıracak ve bir başkası aynı noktada takılmasın diye o sorunu ortadan kaldıracak çözümler üretmek. Tüm sektörler artık dijitalleşmenin ve dijital pazarlamanın önemini daha iyi anladı.”

Konuyla ilgili olarak Google Türkiye Pazarlama Lideri Işıl Heves ise şunlar dile getirdi:

“Küçük ve orta ölçekli işletmeler için ‘yeni normal’ koşullarında büyümenin ve rekabetçiliğin yolu, dijitale yönelmekten geçiyor. Dijitalle güçlenmek isteyen herkesin ihtiyaç duyduğu birçok ücretsiz Google araç ve çözümüne tek noktadan erişebilecekleri Google Dijital Türkiye Platformu’nu hayata geçirdik. Platformda, hem işini hem kariyerini dijitalin fırsatlarıyla büyütmek isteyenler için birçok çözüm sunuyoruz.

“Online mağazamı nasıl açabilirim?” diye düşünenler için de IdeaSoft ile bir iş ortaklığına gittik. Bu işbirliği ile amacımız, ekonominin bel kemiği olan KOBİ’ler ve özellikle perakende alanındaki işletmeler başta olmak üzere herkesin internetten satış yapabilmesini mümkün kılmak. İçinde bulunduğumuz bu zor dönemi sunduğumuz ücretsiz fırsatlar, eğitim olanakları ve ürün desteklerimiz fırsata dönüştürmek isteyen herkesi Google Dijital Türkiye platformu ile tanışmaya davet ediyorum.”