Google’ın Basit Görevler Yaparak Para Kazanma Uygulaması: Task Mate

Google, Opinion Rewards uygulamasına benzer fakat kullanıcıların aynı zamanda nakit para kazanabileceği bir uygulama hayata geçirmeye karar verdi. Task Mate isimli uygulama kullanıcılara küçük görevler vererek tamamlanmasını isteyecek, karşılığında para ödemesi yapacak.

Opinion Rewards uygulamasındaki ödüllendirme sistemi Play Store üzerinden kredi vermekti ancak söz konusu yeni uygulamada, Play Store kredileri yerine kullanıcılara, bulundukları ülkenin yerel para biriminde ödeme yapmayı vaat ediyor.

Google’ın açıklamasına göre, uygulama yakın zamanda kullanıcılarına para karşılığında tamamlayabilecekleri görevler sunacak. Kullanıcılar daha sonra bir e-cüzdan hesaplarını uygulamayla senkronize ederek veya uygulama içi ödeme imkanını kullanarak kazançlarını nakit paraya çevirebilecek.

Task Mate uygulamasındaki görevler basit görevlerden oluşacak. Uygulama oturarak ve saha görevleri şeklinde iki tür görev sunacak. Saha görevlerinde kullanıcıların yakındaki bir konuma gitmesi gerekecek ve bir mağazanın fotoğrafını çekmesini istenecek. Oturarak olan görevlerde ise sahaya çıkmadan yapabilecekleri görevler sunulacak. Burada cümleleri yazıya aktarma gibi basit görevler olacak.

Task Mate uygulaması şu anda yalnızca Hindistan‘a açılmış durumda. Ayrıca, kaydolmak ve bu görevler üzerinde çalışmaya başlamak için bir davetiye kodu gerekiyor.

Sızıntılar görevler hakkında daha fazla ayrıntıya yer vermiyor ancak görevlerin basit ve dünyanın dört bir yanıyla uyumlu olarak sunulacağı kesin. Bu da şirketin gelecekte tüm dünyada Task Mate’i kullanıma sunacağına işaret ediyor.