Geleceğin CEO ve girişimcileri buluştu

Teknolojik yetenek geliştirme platformu GelecektekiSen, DenizBank’ın yeni nesil iştiraki NEOHUB iş birliğiyle genç yetenekleri bir araya getirdi.

NFT’den Metaverse’e projesi olan veya iş geliştiren 18-25 yaş arası gençler , 4-5-6 Kasım tarihlerinde Web 3.0 Genç Girişimci Bootcamp’inde profesyonellerden eğitim alarak girişimlerini gerçeğe dönüştürme fırsatı buldu.

Teknolojik yetenek geliştirme platformu GelecektekiSen, DenizBank’ın yeni nesil iştiraki NEOHUB iş birliğiyle, NFT’den Metaverse’e projesi olan veya iş geliştiren 18-25 yaş arası gençlere, 4-5-6 Kasım’da online gerçekleşen Web 3.0 Genç Girişimci Bootcamp’inde profesyonellerden eğitim alma ve girişimlerini gerçeğe dönüştürme fırsatı sundu.

Geleceğin teknoloji kültürü yeteneklerini geliştiriyor

Yeni nesil işlere yeni yetenek yetiştirip var olan yetenekleri güçlendiren bir platform olan GelecektekiSen, gençleri Web 3.0 için hazırlıyor. GelecektekiSen, aynı zamanda global iş ortakları ve teknoloji partnerleriyle kurumların genç yetenek ve kurumsal yetenek havuzlarını güçlendirmeye de devam ediyor. 

GelecektekiSen, Ağustos ayında Web 3.0 Genç Yetenek Programı’nı hayata geçirmişti. GelecektekiSen’in iş hayatının potansiyel yeteneklerinin niteliklerini artırmaya odaklandığı genç yetenek kolu TalentsForFuture çatısı altında hayata geçen programda, üniversite 3 ve 4. sınıf öğrencileri Web 3.0 Platform Stratejisi olarak yetişerek iş hayatına hazırlanırken, lise grupları da Web 3.0 işleri ile ilgili farkındalıklarını artırdıkları sınıfta bir araya gelmişti. 

Bootcamp’in açılışında genç yeteneklerle bir araya gelen GelecektekiSen Kurucusu İnci Abay Cansabuncu, teknoloji kültüründe iş hayatına atılmaya hazırlanan yeteneklerin Web 3.0 dünyası bileşenlerine hakimiyetinin önemine dikkat çekti ve genç yeteneklerin teknolojik becerilerinin de sürekli güncellenmesi gerektiğine vurgu yaptı. Cansabuncu, “İş hayatı daimi bir sürüm yenileme döngüsündeyken, genç ve kurumsal yeteneklerimizin de iş yapma ve proje geliştirme kabiliyetlerine güncel yatırım yapabilecekleri deneyim alanları yaratıyoruz. Web 3.0 stratejilerinden, teknolojilerine, felsefe ve sosyolojik perspektifinden, yeni ekonomi anlayışına bütünsel eğitim veren okullarımızdan sonra, şimdi yeteneklerimizin proje geliştirme becerileri için inkübasyon mutfağımızı da faal hale getirdik” dedi.

GelecektekiSen İnkübasyon mutfağının iş ortaklarından biri olan NEOHUB adına açılışta konuşan NEOHUB İnovasyon ve Girişimcilik Bölüm Müdürü Gökhan Odyakmaz ise gelişimin asla bitmediğine vurgu yaparken, tüm gençleri durağan sürekliliğin karşısında olmaya davet etti. Odyakmaz konuşmasında; “Bir işi aynı şekilde çok iyi yaparak başarıya ulaşabildiğimiz günler geride kaldı. Artık bir işi sadece iyi yapmak yeterli değil. Aynı zamanda ne kadar farklı yaptığımız da önemli hale geldi. İşte tam bu sebeple, ister bir üniversite öğrencisi, ister tecrübeli bir profesyonel olun yeni teknolojilere adaptasyon ve yeni yetkinlikler kazanmak hiç olmadığı kadar hayati önem taşıyor.” Odyakmaz ayrıca WEB 3.0’ın bu adaptasyon sürecinin oldukça başında olduğuna ve bu alanda çalışmak isteyen herkes için gerçek bir büyüme potansiyeli barındırdığına, bu sebeple şimdiden çalışmaya başlayarak bu programa katılım gösteren gençlerin başarı şanslarını katladıklarına da dikkat çekti.

Kuluçka programına alındılar

GelecektekiSen, 4-6 Kasım tarihleri arasında Web 3.0 Genç Girişimci Bootcamp’inde genç girişimcileri, Web 3.0 profesyonelleri ile de buluşturdu. Web 3.0 dünyasına özel iş geliştirmeye özelleşmiş bir kürasyon olan programda eğitimlerini alan genç girişimciler, Bootcamp sırasında hızlı iş geliştirirken, devamında da ihtiyaçlarına göre kuluçka ve hızlandırma programına alınacaklar. GelecektekiSen ekosisteminde Web 3.0 Start Up’ları ve profesyonellerinden de mentorluk alma fırsatı bulacaklar.

Söz konusu programda genç girişimcilere Web 3.0 girişimleri hakkında iş planları, NFT ve Metaverse’te dikkat edilmesi gerekenler, oyun teknolojileri, sosyal teknolojiler ve iş fikirlerinin girişime nasıl dönüştürüleceği konularında eğitimler verildi. Programda global ölçekte ses getiren Web 3.0 girişimlerinden Bi Lira, Ying Yang Games, Atlas Space ve Coinox ile ve Web 3.0 dünyası hakkında stratejik bilgi ve deneyim aktaran Colony İstanbul ve Future Experience gibi şirketler de gençlere deneyimlerini aktardı.