gelHemen, 10 milyon TL değerleme ile ICS Bilişim Teknolojileri’nden yatırım aldı

Hizmetler için global online pazar yeri olma adımlarını hızla artıran gelHemen, ICS Bilişim Teknolojileri tarafından ilk yatırımını aldı. 10 milyon TL değerleme üzerinden yapılan yatırım ile gelHemen’in, uluslararası pazarlara açılım yolunda bir adım daha atılmış oldu.

Günlük iş ve sosyal yaşantımızda ihtiyaç duyabileceğimiz her türlü hizmet konusunda hizmet sunucularla hizmet alıcıları tek bir platformda buluşturan gelHemen, 10 milyon TL değerleme ile ICS Bilişim Teknolojileri’nden yatırım aldı.

Bora Erbaşoğlu ve İzzet Altınel tarafından kurulan gelHemen yatırım sonrası hedef ve stratejileri hakkında şunları söylediler: “Fikir ve yola çıkış aşamasından itibaren gelHemen’i tanımlamak için ‘Hizmetler için global online pazaryeri’ ifadesini kullanmayı tercih ettik. Planlarımızı sürdürülebilir bir büyüme stratejisi kapsamında oluşturduk. Türkiye’de kullanıcılar tarafından tercih edilen platform haline gelip, kısa zaman sonra da belli pilot ülkelerden başlayarak, platformu yurt dışında mümkün olan azami sayıda ülkede kullanıma açmak büyüme stratejimizin ana hatlarını oluşturuyor.

Fikir aşamasından bugüne gelene kadar platform ile ilgili tüm mimari ve görsel tasarımın ve geliştirmenin yanında, bağlı iş süreçlerinin de yürütülmesi işini kurucular olarak biz üstlendiğimiz için, 3F olarak da tabir edilen tohum öncesi yatırım konusunda problem yaşamadık. Platformun kullanılmaya başlamasından sonra doğal olarak ihtiyaçlarımız da bir sonraki seviyeye yükseldi ve bilinilirliğimizin artması ihtiyacı bizim için ön plana çıktı. Buna bağlı olarak da 2020’nin üçüncü çeyreğinde yeni yatırım arama sürecine girdik.

Tohum yatırım turu için Türkiye ve dünyada bireysel, kurumsal ve melek yatırım ağı olmak üzere yaklaşık 20’ye yakın oluşum ile çok sayıda görüşme yaptık. Profesyonel iletişim ağımız aracılığıyla ulaştığımız ICS Bilişim Teknolojileri’ ile de bu kapsamda görüşmelere başlamıştık.

Kendilerinin de yoğun ilgi ve iyi niyetli destekleri sayesinde süreç çok olumlu ilerledi ve pazarlama ve satış operasyonları, hukuk ve yasal yükümlülükler ve müşteri hizmetleri çerçevesinde oluşturulan bir yatırım planı ile tohum yatırım sürecini tamamlamış olduk. Yatırımcılarımızın profesyonel ve sektörel tecrübeleri ile gücümüze güç katacağına ve gelHemen’i kısa zamanda ileri seviyelere taşıyacağımıza inancımız sonsuz.

Tohum yatırım sürecinin kısa zaman önce sonlanmasını takiben tüm paydaşlar ve sahip olduğumuz kaynaklar ile çalışmaya hız verdik. Amacımız planlarımızı hızlıca hayata geçirmek. Çok yakın zamanda hem üye sayısı hem de üye sayısı artış hızının yüksek seviyelere ulaşmasını hedefliyoruz.”

Unicorn olma yolunda ilerlenecek

ICS Bilişim Teknolojileri Kurucu Ortakları Mustafa Gayır ve Uğur Berke Kayıkçı ise yaptıkları açıklamada, gelHemen’in bir unicorn olmaması için hiçbir sebebin olmadığını kaydettiler ve şunları söylediler: “Günümüzde mobil uygulamalar özellikle de kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik olanları hızla büyüyor. gelHemen de bunlardan biri. Uygulamayı en ince detaylarına kadar inceledik, gördüğümüz o ki hem kullanım kolaylığı hem de yazılım teknolojisi rakiplerinden çok ileride. Ayrıca büyümeye çok açık, örneğin bugün Portekiz’den, Brezilya’dan, Çin’den biri uygulamayı indirse hemen kullanmaya başlayabilir. Böyle bir uygulamanın pazarlama desteği ile bir unicorn olmaması için hiçbir engel yok.

Yatırım ile bizim taraf daha çok pazarlama kısmında görev alacak. Uygulamaya hem usta, uzman yani işi yapacak grupların gelmesini hem de büyük kitlelerin yani hizmeti alacak olanların katılmasını sağlamak bizim tarafın işi olacak. Bu paralelde teknoloji paydaşlarımızı da arttırmak adına çalışmalara başladık. Mümkün olduğu kadar çok yerde gözükmek adına reklam, etkinlik ve sosyal medya çalışmalarını hızlandırdık. Diğer yandan çok güçlü bir şekilde dijital pazarlama çalışmalarımız başlıyor. Sosyal medya ve Google gibi mecralarda fazlaca göz önünde olacağız.

İkinci aşamada ise yurtdışı alımı için güçlü iş birlikleri planlıyoruz. Eminim adımızdan çokça söz getireceğiz. Amacımız, buna benzer yeni yatırımlar ile yeni girişimlere ve gelecek vadeden teknoloji temelli iş yapan şirketlere destek olmak. Gelişen ve değişen yerel ve uluslararası pazarlarda yerimizi almak istiyoruz.”