Fuji Dağı’na Turistik Uçuşlar Başladı

Japonya’nın en yüksek dağı olma özelliği taşıyan Fuji Dağı, aynı zamanda ülkenin en önemli sembollerinden biri. Fuji Dağı, aslında çok fazla turist çeken bir yer olmasına rağmen bu sene korona virüs pandemisi nedeniyle malesef ki pek fazla ilgi göremiyor. Yine bu sene Fuji Dağı’ndaki tüm parkurların kış sezonu boyunca resmi olarak kapalı olduğu söyleniyor. Ayrıca dağcılık ile ilgilenen tüm sporcuların gelecek yılın ortasına kadar Fuji’ye tırmanma şansı bulunmuyor.

Bu hayal kırıklığına bir çözüm üreten Fuji Dream Airlines, Fuji Dağı’nı 360 derece görmek için 90 dakikalık özel bir gezi düzenledi. Havayolunun Fuji Gezi Uçuşları” olarak adlandırdığı bu gezilerin amacı, bu sene karayolu ile ziyaret edilemeyen dağın, havadan çok daha heyecan verici bir şekilde deneyimlenmesini sağlamak.

Bu eşsiz deneyime ek olarak, tüm yolcular uçağın önündeki personel ile hatıra fotoğrafı çektirebiliyor, bir uçuş sertifikası elde edebiliyor. Hatta havaalanının yakınındaki Aichi Uçuş Müzesi‘ne ücretsiz geçiş yapabiliyor.

Nagoya Havaalanı’nın hemen dışında gerçekleştirilen bu enteresan uçuş deneyimi ilk olarak 20 Eylül’de gerçekleşti. Hatta ilk uçuş o kadar popüler oldu ki biletler anında tükendi ve ertesi güne de ek bir uçuş eklendi. 3-4 Ekim’de yapılması planlanan sonraki uçuşların biletleri bile şimdiden tükendi.

Korona virüs salgını önlemleri doğrultusunda uçağın kapasitesinin altında bilet satan havayolu, yalnız yolcular için iki kişilik yer ayırıyor. Bu nedenle iki kişi olunca kişi başı 130 dolar olan bilet ücreti, tek kişi de 292 dolara kadar çıkabiliyor. Çocuk ve yetişkin ücret ayrımı yapılmıyor, ancak iki yaş ve altı bebekler bu deneyimden ücretsiz faydalanabiliyor.