İş hayatına 2010 yılında Vestel’de başlayan ve şu anda Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Duygu Badem Uylukçuoğlu,  Marketing Meetup 2020‘ye konuk oldu. ”Dijitalde Dönüşüm ve Entegre Perakende” adlı konuşmasında günümüzdeki dijital süreçlerden ve dönüşümlerden söz etti.

Perakende sektörünün dijital dönüşüm sürecinde neler yapılması gerektiğinden ve Vestel olarak bu dönüşüm sürecine nasıl entegre olduklarını, neler yaptıklarını anlattı.

Dönüşümün bir seçenek değil bir zorunluluk olduğundan bahseden Badem eskiden yeni çıkan ürünü ilk pazara sunanın kazandığından ancak artık öyle bir durumun olmadığından ve pazarın tüm kurallarının değiştiğine değindi.

Dijital dönüşümün markaları, markanın bulunduğu yerden başka bir yere götürmek için bir araç konumunda olduğuna değinen Badem dijital dönüşümün başlangıcını ihtiyacı anlamak, anlamlandırmak ve ihtiyaçları çözüm bulabilmekten geçtiğini dile getirdi. Vestel olarak hedeflerinin tüketiciyi doğru analiz ederek ve anlayarak, yeni online/offline entegrasyon sağlayan iş modelleri sunmak ve böylece dijital dönüşümde Türkiye’de fark yaratmak olduğunu söyledi.

Duygu Badem konuşmasında değişen ihtiyaçlar ve beklentiler doğrultusunda Vestel’in uyguladığı ve bulduğu çözümleri anlattı. Vestel Express, Teslimat Noktaları ve İnternetten 24 Saatte Teslim gibi uyguladıkları üç farklı çözümü katılımcılarla paylaştı. Online alışverişin bir tehdit değil tamamlayıcı bir unsur olduğunun altını çizen Badem ayrıca bu çözümler sayesinde geçen yıla kıyasla cirolarının sekiz kat arttığını dile getirdi.