Voodoo, 150 bin dolar ödül vereceği yarışma için yerli oyun girişimlerinin başvurularını bekliyor

Dünyanın en büyük mobil oyun yayımcısı  Voodoo, Türkiye’deki yerli girişimleri de ilgilendiren ve bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceği hyper-casual oyun yarışmasını duyurdu.

Voodoo, bildiğiniz gibi en son Eylül ayında yerli oyun girişimlerimizden Fabrika Games‘e bir yatırım yapmıştı ve bu yatırımla birlikte girişimin değerlemesinin 10 milyon doları geçmişti. Yine Türkiye’de oyun stüdyolarıyla görüşmeye devam eden ve bazı stüdyoları destekleyen Voodoo, globalde düzenlediği bir yarışma ile Türkiye’deki oyun girişimlerini de bu yarışmaya davet ediyor.

Hangi oyun girişimleri başvurabilir?

  • Prototip / Oyun daha önce Voodoo ile test edilmemiş olmalı.
  • Oyunlar için iOS kullanımı öneriliyor. Test sürecinde Android kullanımı serbesttir ancak Android oyunlar bölgesel ödüllere tabii değildir.

Yarışmanın resmi web sitesine ulaşmak ve başvuru yapmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Voodoo, üçüncüsünü düzenlediği yarışmada bu yıl Runner ve Puzzle kategorisindeki oyunlara odaklanacak. Bu iki kategorideki başvuracak oyunların nelere dikkat etmesi gerektiği, altta başlığın altında paylaştık ancak tam olarak o maddelerde ne anlatılmak istediğini öğrenmek için yukarıdaki 23 dakikalık videoyu izlemelisiniz.

Yarışmanın zaman çizelgesi

  • Kayıt süreci: 17 Aralık 2020 – 14 Ocak 2021
  • Resmi Başlangıç: 14 Ocak 2021 – 18 Ocak 2021
  • Final Retention Test: 18 Şubat 2021
  • Ödüller: 4 Mart 2021