Coca-Cola’dan Pandemi Kahramanlarına Özel Kişiselleştirilmiş Şişeler

2020 yılı hepimiz için çok zorlu geçti. Özellikle koronavirüs pandemisi döneminde doktorlar, motor kuryeleri, hemşireler, öğretmenler özellikle çok büyük bir yükün altına girdiler ve canla başla mücadele ettiler. Coca-Cola da bu kahramanlara teşekkür etmenin bir yolunu buldu ve hayranlarına teşekkür etmek istedikleri kişilere özel Coca Cola şişeleri tasarladı.

Coca-Cola, koronavirüs salgınındaki görünmez kahramanlara adanmış 40’tan fazla takma isimle onları selamlama amacıyla, ‘Share a Coke’ kampanyası çerçevesinde, yeni Noel tatil paketini tanıttı.

Coca-Cola Holiday Heroes ismiyle çıkan ambalaj çalışması, markanın hayranlarını, kendi tatil kahramanları hakkında hikayeler paylaşmaya teşvik eden #ShareACoke hashtag’iyle birlikte başlatıldı.

Girişim, ayrıca markanın özel tatil temalı markalaşmasının da 100. yıldönümünü simgeliyor ve tüketicilerin geçtiğimiz yıl içinde yaşadığı mücadeleleri temsil ediyor.

Holiday Heroes ambalajına ek olarak Coca-Cola, bir babanın kızının Noel dileğini yerine getirmek için Kuzey Kutbu’na yaptığı yolculuğu anlatan geleneksel bir tatil reklamı da yayınladı. Akademi Ödüllü Taika Waititi’nin yönettiği reklam, insanları Bu Noel’de sadece senin verebileceğin bir hediye ver” konusunda teşvik etmeyi amaçladı.