Burger King’den Maaşa Göre İndirim

Birleşik Arap Emirlikleri‘nde pandemi nedeniyle 10 şirket çalışanından yaklaşık 8’inin geçici ücret kesintileriyle karşı karşıya. Bu nedenle Burger King Wunderman Thompson Dubai ile beraber şimdiye kadarki en adil anlaşma olduğu iddia edilen ‘Pay Cut Whopper’ kampanyasını ortaya çıkarttı.

Bu kampanya ile Burger King sadece Birleşik Arap Emirlikleri‘nde geçerli olan, kullanıcıların kendi indirimlerini oluşturmalarına olanak tanıyan bir uygulama geliştirdi. Pay Cut Whopper, pandemi döneminde ücret kesintisi yaşayan bir çok insanın maaşının yüzdesini (%30’a kadar) alıyor ve zarar süresince üç aya kadar ısmarlanan bir indirim oluşturuyor . Örneğin, biri iki ay boyunca maaşının %20’sini kaybettiyse, indirim o süre boyunca geçerli oluyor.

Yapılması gereken tek şey Burger King uygulamasını indirmek, ücret kesintisi yüzdesini ve süresini eklemek. Bu sayede uygulama kesintiye eşdeğer bir indirim yüzdesi belirliyor ve kesinti boyunca kullanmanıza imkan veriyor.

Birleşik Arap Emirlikleri‘ndeki franchise’ları işleten Olayan Food Company‘ nin başkan yardımcısı Khaled Al Ghamdi, Bu zorlu dönemleri birlikte yaşıyoruz, bu nedenle halkımızın yanında olmak istiyoruz. Pay Cut Whopper ile, Home of the Whopper’daki favorilerinin keyfini çıkarma maliyetlerini azaltarak insanların günlük yaşamlarına biraz pozitiflik katmayı umuyoruz. diyerek maaşlardaki ücret kesintilerine karşı tüm çalışanları desteklediklerini dile getirdi.