Japon Bira Markası Asahi Breweries, Yenilebilir Bardaklar Geliştiriyor

Japon bira markalarından biri olan Asahi Breweries, plastik atıkları azaltmak amacıyla yola çıkarak yenilebilir bardak oluşturmak için yenilebilir ürün üreten Marushige Confectionery şirketi ile işbirliği yaptı.

Dünya üzerindeki kirliliği azaltmak için böyle bir yol izleyen Asahi Breweries, aynı zamanda plastik israfını en aza indirmenin yenilikçi bir yolunu buldu. Mogu adını verdiği bu yenilebilir bardakları, birayı tükettikten sonra yemek mümkün. Yüksek sıcaklık ve basınçta patates nişastasının pişirilmesiyle oluşturulan Mogu adındaki bu bardaklar, içlerinde sıvı barındırabilecek kadar dayanıklı tasarlanmışlar. Bardaklar aynı zamanda; sade, karidesli pirinç krakerli, çikolatalı ve fındıklı olmak üzere dört farklı çeşide sahip.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, bardaklar sadece bir içeceği tutmak için kullanılan aletler değil, aynı zamanda yemeğin bir parçası da olabilirler. Bardaklar içeceğin de lezzetiyle birleşerek yeni bir yemek deneyimi sunuyor. Şirket web sitesinde, tüketiciler için çeşitli aromalardaki bardakları içeceklerle eşleştirip satın almaları için önerilerde de bulunuyor.