McDonald’s, Çiftçilere Destek İçin Bir Hamburger Çıkardı

McDonald’s İspanya, piyasaya sürdüğü “The Big Good” adlı yeni hamburgeriyle corona virüs salgınından etkilenen çiftçilere yardımcı olmayı amaçlıyor. The Big Good, yerel üreticilerden sağlanan malzemelerle hazırlanıyor.

“The Big Good”, İspanya’nın çeşitli bölgelerinde tarım ve hayvancılıkla uğraşan ve corona virüs krizinden etkilenen üreticilerden sağlanan yedi yerel kaynaklı bileşen kullanılarak oluşturuldu. Bir ankete göre, büyük İspanyol çiftçilerin %51’i, corona virüsten büyük ölçüde etkilendiklerini söylüyor. McDonald’s, hamburgerlerin satışından 2000’den fazla üreticinin yararlanacağını açıkladı.

The Big Good’da kullanılan yerel malzemeler şöyle: Toledo’dan Extremaduran sığır eti, Galiçya’nın inek sütüyle Madrid merkezli Entrepinares şirketi tarafından üretilen peynir, Castilla-La Mancha’dan koyun sütü ve Madrid’den keçi sütü ile üretilen yarı işlenmiş peynir, Navarra ve Murcia’dan Batavia marulu, Florette’den domates ve soğan, Kastilya ve Leon’dan, Katalonya’dan ve Madrid’den Aryzta Bakeries Iberia tarafından üretilen buğday unu ve çavdar ekmeği, Arteoliva tarafından Endülüs zeytinyağı ve domates ile üretilen Akdeniz sosu.

The Big Good, McDonald’s’ın İspanya’daki tüm şubelerinde satışa sunulacak. TBWA\İspanya tarafınan hayata geçirilen bu kampanya, ajans tarafından yapılan 30 dakikalık bir Vimeo belgeselinin yanı sıra bir televizyon reklamı ve açık hava reklamı ile tanıtıldı.