Apple’ın İkonik Gökkuşağı Logosu Geri Dönüyor

Apple‘ın Mac bilgisayarlarına adını veren eski Macintosh bilgisayarlarda yer alan logosunu biliyorsunuzdur. Bilmeyenler de bu duruma üzülmesin çünkü gökkuşağı renklerini taşıyan bu logoyu günümüzde de sıkça görmek artık mümkün olacak.

Apple günümüzdeki kullanıcıları için ürünlerini sürekli olarak modernize ediyor ve aslında en büyük özelliklerinden biri de modernliği ön planda tutması. Örneğin, bu ay Apple şirketinin merkezine ev sahipliği yapan Cupertino, yedi göz alıcı renkte iMac‘in modern versiyonlarını piyasaya sürdü. Tabii gözlerden kaçmayan bir ayrıntı oldu.

Yayınladıkları iMac reklamında, Apple ikonik gökkuşağı Macintosh logosuyla karşımıza çıkıyor fakat logoda bazı değişiklikler de bulnuyor. Tüm zamanların en ikonik logolarından biri olma özelliği taşıyan logo için Apple kullanıcıları şimdilik memnun gibi gözüküyor. Tabii 1975 yılında kullanılan logoda bazı yenilikler olduğunu da görüyoruz. Creative Bloq‘a göre, 1975’te kullanılan parlak ve canlı gölgeler yerine daha koyu ve daha mat. Yeşil, turuncu ve mavi gölgeler belirgin şekilde geri planda kalmış.