Apple’dan Müzik, Oyun ve TV Hizmeti İçeren Yeni Abonelik Paketi

Görünüşe göre Apple, tüketicilere çeşitli hizmetler sunmak için katmanlı bir abonelik modeli üzerinde çalışıyor. Teknoloji devi “Apple One” adlı bir abonelik paketi çıkarmaya hazırlanıyor. Ayrıca Apple’ın bu üyeliği iPhone 12 ile birlikte Ekim 2020’de çıkaracağı iddia ediliyor. Salgın döneminde yeniliklerine devam eden Apple’ın daha önce COVID-19 testi yapan merkezleri Haritalar uygulamasında gösterdiği yeni bir özellik geliştirdiğini paylaşmıştık.

Aboneliğin dört katmanlı olacağı söyleniyor. İlki Apple Müzik ve Apple TV+‘ı sunarken, ikincisi Apple Müzik, Apple TV+ ve Apple Arcade‘i içerecek. Üçüncü katmanın Apple Müzik, Apple TV+, Apple Arcade ve Apple News+‘a erişim sağlayacağı söyleniyor. Dördüncü katman ise ekstra iCloud depolama alanıyla birlikte saydığımız diğer bütün özellikleri içeriyor.

Apple’ın, Peloton‘un ve Nike‘ın fitness uygulamalarına benzer sanal egzersiz sınıfları oluşturabileceğinden bahsediyor. Teknoloji devi, tüketicilerin her bir hizmete ayrı ayrı abone olmaları durumunda ödeyecekleri fiyattan daha düşük bir fiyatla tüm hizmetleri içeren bir paket oluşturuyor. Görünüşe göre Apple, bu hamleyle daha fazla müşteri sadakati oluşturmayı amaçlıyor.