Yerli girişim App Samurai, Financial Times’a göre ABD’nin en hızlı büyüyen 500 şirketinden 24. oldu

Dünya çapında 180 ülkenin üzerinde 1500’den fazla müşterisi bulunan yerli girişim App Samurai, Financial Times tarafından 2021’de Amerika’nın en hızlı büyüyen 500 şirketi arasında 24. sırada yer aldı.

Financial Times’ın dünyanın önde gelen araştırma firmalarından Statista ile ortaklaşa düzenlediği FT500 listesi, şirketleri, 2016-2019 arası yıllık bileşik büyüme oranlarına (CAGR: Compound Annual Growth Rate) göre sıralıyor. Amerika kıtasındaki 20 ülkenin dahil edildiği listede bu yıl da teknoloji şirketlerinin öne çıktığı görülüyor.

Yıllık bileşik büyüme oranındaki %183.5’lik artışıyla dikkat çeken App Samurai, mobil uygulamaları başarıya taşımak ve ilgili kullanıcıları kazandırmak adına yenilikçi çözümler sunuyor. Şirket, mobil büyüme çatısı altında üç markayı barındırıyor; yapay zeka destekli mobil müşteri kazanım platformu App Samurai, mobil reklam sahteciliğini gerçek zamanlı olarak yakalayıp filtreleyen analiz aracı Interceptd ve uygulama içi hikayelerle sunduğu farklı fonksiyonlarla mobil etkileşim ve müşteri tutundurma sağlayan en yeni teknolojisi Storyly.

Geçtiğimiz dönemde mobil kullanıcılarla ilişki kurmanın çok daha önemli hale geldiğini belirten App Samurai CEO’su Emre Fadıllıoğlu, sürdürülebilir bir büyüme stratejisi için kullanıcı sadakatine dikkat çekiyor: “Önümüzdeki yeni dönem, alışılagelmiş ve kullanıcının kayıtsız kaldığı reklam modellerinden sıyrılmayı gerektiriyor. Sürdürülebilir bir büyüme stratejisi için kilit nokta geliştirilen her teknolojinin odağında son kullanıcının olması.”

Mobil teknoloji dünyasına kazandırdıkları markaları ile yeni bir boyut getiren App Samurai Inc., MMA tarafından düzenlenen Smarties 2020 Ödülleri’nde üç ayrı ödülün kazananı olmuştu. Covid19 Resilience Grant kampanyası ile sosyal sorumluluk kategorisinde hem EMEA hem MENA’da altın ödül sahibi olan App Samurai, en yeni teknolojisi Storyly ile ise Mobile Social kategorisinde gümüş ödülün sahibi olmuştu. 2021 yılında ise Martech Ödülleri’nde üç farklı kategoride; En İyi Martech Ekosistemi Kullanımı, En İyi Medya Teknolojisi ve En İyi İçerik Teknolojisi ödüllerine hak kazandı.