Tecrübeli Analist Güncel Kripto Para Portföyünü Paylaştı!

Tanınmış kripto para trader’ı ve analisti Mati Greenspan güncel kripto para portföyünü açıkladı. Ünlü analistin portföyü kripto para yatırımcılarını şaşırtmış gibi görünüyor

Quantum Economics’in kurucusu ve CEO’su Mati Greenspan, eToro platformunda bulunan yatırım profilini takipçileriyle paylaştı. Greenspan, tüm varlığını sadece dört kripto varlığa tahsis etmiş olarak gözüküyor.

Yatırım Sepetinde Bulunan Kripto Para Birimleri

Greenspan’ın açıklamasına göre, 3 Nisan 2020 itibariyle yatırım portföyünü dört kripto varlığa varlığa ayırmış. Analistin yatırımının %48,13’ünü Bitcoin (BTC) oluştururken, altcoinler diğer yarısını oluşturmaktadır.

Resmi Twitter'da görüntüle

Son zamanların popüler altcoin’i olan Tezos (XTZ), analistin portföyünün %21,1’ini oluştururken, Ethereum (ETH) %18,48’ini, Dash (DASH) ise %12,28’ini oluşturmaktadır.

Greenspan, bu portföyün “sadece kripto” olduğunu ve bu nedenle iyi çeşitlendirilmediğini vurguladı.

XRP ve LTC İçin Çok Erken

Greenspan’ın yatırım sepetini gören takipçileri şaşkına döndü ve diğer kripto paralarda bulunan yatırım fırsatlarının neden değerlendirilmediğini sormaya başladı. XRP’nin neden sepette olmadığı sorulduğunda analist, zamanının henüz gelmediğini şu şekilde açıkladı:

XRP’yi seviyorum ama son zamanlarda çok iyi performans göstermiyor. Hareket etmeye başlar başlamaz tekrar sepetime ekleyeceğim.

Litecoin (LTC) ile ilgili sorulan soruya cevap veren Greenspan, Litecoin için ‘satın alma anı’ değil dedi. Analist Dash’a (DASH) olan ilgisini Güney Amerika’da artan benimsenmesi nedeniyle olduğunu söyledi.