Sürdürülebilir cam çözümleri

Endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarındaki birikimi ve tecrübesiyle sektöre öncülük eden Yorglass, 20-23 Eylül 2022 tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşecek olan Glasstec Fuarı’na katılacak.

Cam endüstrisinin liderlerini Düsseldorf’da buluşturmaya hazırlanan fuar için gün sayan şirket, kuşlar tarafından görülen inovatif ürünü Safesky yazılabilir ve silinebilir akıllı pano 5G Board, camın ileri dönüşümünden ilham alınarak tasarlanan ödüllü cam kaykay ve solar panel cam ürünlerini ziyaretçilerle buluşturacak. İnovatif çözümlerini sergileyecek olan Yorglass, katılımcılarını ise Hall 10, D42 numaralı standında ağırlayacak. 

Camda yarım asra dayanan tecrübesiyle sektörde global ve güvenilir tedarikçi olarak konumlanan Yorglass, prestijli etkinlik ve fuarlar aracılığıyla farklı sektörlerin temsilcileriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Son olarak 20-23 Eylül 2022 tarihleri arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde gerçekleşecek olan Glasstec Fuarı’na katılmaya hazırlanan şirket, cam endüstrisinde öne çıkan Safesky, Yorglass’ın doğrudan tüketiciye yönelik ilk ürünü olan cam kaykay, akıllı pano kulvarının yenilikçi camı 5G Board ve solar panel camlar gibi inovatif çözümlerini Hall 10, D42 numaralı standında sergileyecek. En yeni cam ürünleriyle sektöre farklı bir perspektif kazandırmayı amaçlayan Yorglass, dört gün sürecek fuar boyunca ziyaretçiler ve yatırımcılarla bir araya gelecek. 

Camda inovasyon ve sürdürülebilirliğin izlerini Safesky ile gösterecek

Cam dünyasının kalbinin attığı Glasstec Fuarı’nda ziyaretçilerle buluşturacağı “Safesky” ile dikkat çekmeye hazırlanan Yorglass, bu ürün ile camda inovasyonun ve sürdürülebilirliğin izlerini göstermeyi hedefliyor. Diğer camların aksine kuşlar tarafından görülebilen Safesky, fark edilmeme sorununu ortadan kaldırarak kuşlara güvenli uçuş sağlıyor ve ekolojik dengeyi korumaya katkıda bulunuyor. Sürdürülebilirliği bir iş hedefinden ziyade tüm süreçlere yön veren temel güç olarak kabul eden Yorglass, yaşanabilir ve güzel bir doğa anlayışıyla uyumlu bu ürünün sürdürülebilir yönüyle fark yaratmayı amaçlıyor. Dünya üzerinde bir milyondan fazla kuşun sadece camlara çarparak hayatını kaybetme riskinin bulunduğuna dikkat çeken Yorglass, Safesky’ın cam dünyasına yeni bir soluk getireceğine inanıyor. Bu noktada 2021 yılında denemelerine başlanan Safesky ürününün tünel testi sonuçları ise oldukça umut vadedici. Konuyla ilgili yapılan araştırma ve değerlendirmeler sonucunda Yorglass imzası taşıyan Safesky’ın kuş çarpmasını yüzde 84 oranında engellediği belirlendi.

Geri dönüştürülebilir akıllı pano, fuarın yıldızı olmaya hazırlanıyor

İnovatif ürün gamını yenilikçi yaklaşımlarla geliştirmeye devam eden Yorglass’ın Glasstec Fuarı’nda tanıtacağı diğer çözümü ise 5G Board… Kimyasal aşındırma yöntemini kullanan cam üreticileri içerisinde “Karbon Ayak İzi Sertifikası” alan ilk firma olan Yorglass, ana materyali cam olan akıllı pano ile sürdürülebilirlik ürün gamında çeşitlilik sunuyor. Çevre hassasiyetiyle geliştirilen bu ürün, cam olması sayesinde doğada atıl durumda kalmaktan ziyade kolaylıkla farklı alanlarda geri dönüştürülebiliyor. Çok kolay temizlenen ve manyetik özelliği sayesinde pratik bir kullanım sunan 5G Board, temperli olmasıyla sağlamlığı ve güvenliği maksimum seviyeye çıkarıyor. Eğitim sınıfları, ortak alanlar, ofis içi mekanlar, toplantı ve konferans salonları, kurumsal dinlenme odaları, konuk odaları, hemşire istasyonları ve hasta odaları gibi çeşitli alanlarda rahatlıkla kullanılabiliyor.

Yüksek performanslı solar cam panelleri de bu fuarda tanıtacak

Sürdürülebilirliği tüm süreçlere yön veren bir güç olarak kabul eden Yorglass, Glasstec Fuarı’nda yenilebilir enerji kulvarına yön veren solar panel camlarıyla da fark yaratmayı hedefliyor. Bugünün dünyasında enerji ihtiyacının sürdürülebilir şekilde karşılanabilmesi için devreye giren yenilebilir enerji teknolojileri, yükselen popülasyon ve artan şehirleşmenin fosil kaynaklardan elde edilen enerjinin sonunu getirmesiyle daha önemli hale geliyor. Daha iyi bir dünya hedefi kapsamında yenilebilir enerjide öne çıkan solar paneller için cam üreten Yorglass ise yüksek ısı geçirgenlik performanslı camlarıyla güneş enerjisindeki verimi üst seviyeye taşıyor. 

Camın yeniden dönüşümü fuara ilham verecek

Camı geleceğin sürdürülebilir ürünü yapmak tutkusuyla yola çıkan Yorglass, bir ileri dönüşüm (upcyling) projesi olarak hayat geçirdiği “cam kaykay” ile fuarda sürdürülebilirlik rüzgârı estirmeye hazırlanıyor. Camın sonsuzluğunu ve sürdürülebilirliği vurgulayan Yorglass’ın doğrudan tüketiciye yönelik ilk ürünü olan cam kaykay, ileri dönüşüm kavramının endüstriyel üretimde fire olan malzemenin değerli ürünler için ham madde olabileceğini gösteriyor. Xone Design Awards 2022 ödüllü inovatif tasarım; perakende sektöründe mağazalarda, evlerde, otel veya kafelerin iç ve dış mekânların dekorasyonunda kullanılabilmesi ve dünya çapında devam eden kaykay akımına uyumlu olarak koleksiyonerler için ikonik bir dizayn ortaya koyuyor.