Startup Wise Guys portföy şirketleri Şubat ayında yaklaşık 15 milyon dolar devam yatırımı aldı

2012 yılından itibaren 220’den fazla girişime yatırım yapan Estonya merkezli erken aşama yatırım fonu Startup Wise Guys’ın portföy şirketlerinden Katana, Cursor Insight ve Leaf Grow girişimleri Şubat ayında önemli Avrupalı yatırımcılardan toplamda yaklaşık 15 milyon dolar devam yatırımı aldı.

Startup Wise Guys networkünde bulunan 140’dan fazla yatırım fonunun içerisinde Atomico, Index Ventures, OTB Ventures, 500 Startups gibi Avrupa’nın önde gelen VC fonları yer alıyor.

Yatırım yaptığı girişimleri ilk çekirdek yatırımları ve sonrasında gerçekleşenyoğun hızlandırma programları ile destekleyen Startup Wise Guys, program sonrası girişimlere 250 bin Euro’ya kadar tekrar devam yatırımı yapıyor. Şu ana kadar 4 başarılı exite de sahip olan Startup Wise Guys’ın portföyünde yer alan girişimciler 51 farklı ülkeden geliyor.

Aynı zamanda Startup Wise Guys’in B2B SaaS girişimlerini hedefleyen yeni programının başvuruları 8 Mart tarihinde sona eriyor. Daha önceki yıllarda düzenlediği B2B SaaS programları ile 150’den fazla SaaS girişime yatırım yapan Startup Wise Guys, bu sene düzenlenecek programı için de farklı ülkelerden özellikle Avrupa Pazarında hızlıca büyümek isteyen girişimlerin başvurularını bekliyor. Wise Guys B2B SaaS Yatırım Programı, full-time bir ekibi olan, çalışan bir MVP ile ilk kullanıcılarına ulaşmış olan girişimleri hedefliyor.Program içerisinde seçilen girişimlere destek olmak üzere 250’den fazla uluslararası mentor ve uzman yer alıyor.

Son başvuru: 8 Mart

Nisan ayında başlayacak olan Wise Guys B2B SaaS Programının başvuruları 8 Mart tarihinde sona eriyor. Başvuru sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.