worldfood-istanbul-icin-hazirliklar-devam-ediyor

Yeni normal dönemin Haziran 2020 itibariyle Türkiye’de hayata geçmesi ile sosyal yaşamdan ekonomiye canlanan Türkiye’de, geleneksel ve dijital çözümler hibrit ticaret modellerine daha hızlı bir şekilde çözüm sunarak hayatı kolaylaştırıyor

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük fuarcılık şirketlerinden Hyve Group, İHBİR ve ETÜDER ile olan iş birliğini bu yıl da devam ettirerek 28. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood İstanbul için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

TÜYAP Fuar & Kongre Merkezi’nde 2-5 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan WorldFood İstanbul’un; sanal ticaretin verimli kullanımı, geleneksel fuarcılık yaklaşımları ile dijital yaklaşımların uyumu için bir ilk olacağını söyleyen Hyve Group Bölge Direktörü Kemal Ülgen, böylece hibrit fuarcılık dönemini başlatacaklarını vurguladı:

“Hyve Group olarak tüm dünyada 120’yi aşkın fuar gerçekleştiriyoruz. Bu fuarların tamamında 2018 yılından bu yana Hyve Connect uygulamamız kullanılıyor. Geride bıraktığımız iki yıl boyunca faydalı iş birliklerine kapı açan ve katkı sunan Hyve Connect uygulamamız ile gerek globalde gerek Türkiye’de olumlu geri bildirimler aldık. Kovid-19 pandemisi ile birlikte dijital dönüşümün hız kazandığı dünyada ve Türkiye’de, başta ticaretin hareket noktası fuarcılık olmak üzere, her alanda hibrit çözümler ve hizmetler hayatımızın önemli bir parçası haline geldi.”

Hibrit Fuarcılık Yaklaşımında Hyve Connect Katkısı

Katılımcı ve alıcıların yanı sıra, profesyonel ziyaretçilerin de Hyve Connect uygulamasından yararlanabileceğini belirten Ülgen, “Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz WorldFood İstanbul’da 300 milyon Euro’luk bir iş hacmi yaratıldı. Bunda Hyve Connect uygulamasının büyük katkısı oldu. Bu yıl uygulamamız aracılığı ile Türkiye’ye gelemeyen yabancı alıcılarımızı yerli katılımcılarımız ve profesyonel ziyaretçilerimiz ile Hyve Connect sanal ticaret platformumuzda buluşturacağız. Böylece geleneksel fuarcılık anlayışını, dijital fuarcılık yaklaşımı ile daha etkin bir biçimde harmanlayacağız. Bu nedenle de Hyve Connect uygulamamızın hibrit fuarcılık açısından çok önemli olacağını düşünüyorum. Dönüşüm çağında geleneksel ve dijital çözümlerin fuarcılık sektörünün gelişimine katkı sunmaya devam edeceğini, Hyve Connect uygulamasının yaklaşık 3 yıldır hayatımızda olması ile sahip olduğumuz vizyonun önemine de dikkat çekmek isterim,” sözleriyle Hyve Group’un hibrit fuarcılık adına Türkiye’de öncü bir çalışmaya imza atacağının altını çizdi.

2019 yılında gerçekleştirilen WorldFood İstanbul Fuarı’nda 300 milyon Euro’nun üzerinde iş hacmi yaratıldığını, bu hacimde Hyve Connect uygulamasının önemli bir katkısı olduğunu hatırlatan Ülgen, bu yıl pandemi nedeniyle önceki yıl elde edilen sonuçlara ulaşmanın kolay olmayacağını, ancak Hyve Connect’in önemli katkı sunacağını öngördüklerini de ekledi.

Fuarcılık sektörünün bütünüyle dijitalleşmesinin, tüm endüstrilerin dijital dönüşümünü tamamlamasıyla ancak mümkün olacağının altını çizen Ülgen, bu sürecin de ancak yüksek hacimli yatırımlar gerektiğini aktardı. Ülgen, bu yönüyle değişimin ancak kademeli şekilde gerçekleşebileceğini, sektörün ve istihdamın yara almadan bu geçişi tamamlamasının tüm dünya ekonomisi açısından kritik olduğunu hatırlattı.

Doğru, Verimli ve Hızlı İş Bağlantısı

Tüm katılımcı, alıcı ve profesyonel ziyaretçilerin yani iş bağlantıları kurmak isteyen tüm kullanıcıların erişimine açık olan Hyve Connect, her tür ziyaretçinin fuar süresince sağlıklı planlama yapabilmek, günlük takvim oluşturabilmek, iş bağlantılarını doğru, verimli ve hızlı bir biçimde gerçekleştirerek doğru müşteriler ile doğru tedarikçileri buluşturabilmek için geliştirildi.

Katılımcılar ve profesyonel ziyaretçilerin ortak odak noktalarda buluşması algoritmasını baz alarak doğru kişileri eşleştiren Hyve Connect, akıllı telefonlara indirilebilen uygulama aracılığı ile kolay ve rahat bir kullanıma sahiptir. Web tabanlı olarak da desteklenen Hyve Connect, dilendiği takdirde herhangi bir uygulama indirmeden de kullanım şansı sunmaktadır.

Fuarın programı ve etkinlikleri ile ilgili detaylı bilgilere de kolayca erişme fırsatı sunan Hyve Connect, Kovid-19 pandemisi ile birlikte ihtiyaç doğrultusunda sosyal mesafeyi destekleyen ve koruyan Sanal Toplantı seçeneğini WorldFood İstanbul Fuarı ile birlikte de kullanıcıların hizmetine sunmaya hazırlanıyor. Bu sayede kullanıcılar görüntülü olarak fuar süresince görüşmek istedikleri profesyoneller ile sanal ortamda rahatça görüşebilecek, uygulama üzerinden birbirlerine ürünleri ile ilgili bilgileri iletebilecekler. Ayrıca Fuar boyunca gerçekleştirilen tüm etkinliklerin Canlı Yayın yaklaşımı ile yine Hyve Connect üzerinden takip edilmesi mümkün olacak.

Hyve Connect uygulamasındaki bir diğer yeni özellik ise katılımcı profilleri ile ilgili. Bugüne kadar katılımcılar sadece firma profillerini kısıtlı bir şekilde, ürün bilgilerini ekleyerek kullanabiliyorlardır. Güncellenen ve geliştirilen Hyve Connect; katılımcılara, profillerine istedikleri ürün görsellerini ya da ilgili PDF dosyalarını ve varsa videolarını ekleme imkanı sunarak, daha detaylı ve kapsamlı bir biçimde tanıtım yapma ve profillerini kişiselleştirme fırsatı sunuyor.

Hyve Connect uygulamasının faydaları ve kullanım alanıyla ilgili daha detaylı ve görsel olarak anlatımlı bilgiye Youtube’da yer alan ve burada da bulabileceğiniz link aracılığıyla ulaşabilirsiniz.