SabancıDx’in yeni genel müdürü Doğuş Kuran oldu

Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme ve yazılımın gücüyle dünyaya açılma vizyonuyla faaliyet gösteren SabancıDx‘in genel müdürlük görevine Doğuş Kuran atandı. Bilişim sektöründe 20 yılın üzerinde deneyime sahip olan Doğuş Kuran, yeni görevine 1 Nisan 2021 itibariyle başladı.

Bilinmeyenleri keşfetme tutkusuyla çalışmalarını sürdüren SabancıDx sektörün deneyimli ismi Doğuş Kuran’ın liderliğinde yeni bir dönemin başlangıcını yaptı. Kuran, siber güvenlik, IoT ve yapay zeka gibi yeni nesil teknolojiler ışığında geleceğe değer katacak ürün ve hizmetler sunan 240 kişilik tecrübeli ve nitelikli bir ekibi yönetecek.

Doğuş Kuran kimdir?

İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünden mezun olan Doğuş Kuran, sonrasında Mühendislik Yönetimi dalındaki yüksek lisansını Portland State Üniversitesi’nde tamamladı. Profesyonel yaşamına 1998 yılında başlayan Kuran, 1998-2000 yılları arasında Alcatel’de sırasıyla Şirketler ve Tüketici Grubu Proje Koordinatörü ve Satış Müdürü olarak çalıştı. Kuran kariyerine, 2000-2008 yılları arasında Cisco Türkiye’de, Telekom, Kurumlar & İnternet İş Çözümleri Grup Müdürü ve Telekom Sektörü Hizmet Sağlayıcı Grubu Satış Direktörü ve 2008-2011 yılları arasında Microsoft Türkiye’de Profesyonel Hizmetler ve Danışmanlık Grubu Çözümler ve Hizmetlerden Sorumlu Satış Direktörü olarak devam etti. 2011-2013 yılları arasında Ericsson Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Satış ve Operasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kuran, 2013-2015 yılları arasında Accenture Türkiye ve IGEM Bölgesi’nde İletişim, Medya ve Teknoloji Grubu’nda Yönetici Ortak olarak görev aldı. 2015-2019 yılları arasında Turkcell’de Müşteri Deneyimi ve Dijitalleşme & Analitik Mükemmellik Merkezi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak profesyonel kariyer hayatına devam eden Kuran, 2020 yılında kendi şirketi Lancra Ltd.’yi kurdu.