Pringles, Maskotunu Yeniden Tasarladı

Geçtiğimiz Kasım ayında Pringles, erkek sağlığı konusunda çalışmalar yapan Movember adlı yardım derneğiyle yaptığı iş birliği doğrultusunda  ikonik maskotu Mr. P’nin bıyığını, markanın 1968’deki lansmanından bu yana ilk kez kesmişti. Pringles’ın ikonik maskotunda küçük bir değişikliğe gitmesi büyük beğeni almış olacak ki; Pringles bu kez de yeni ürün serisinin tanıtımı için Mr. P’yi yeniden tasarladı.

Pringles, Scorchin’ serisinin kutularında kullanılmak üzere Mr. P’yi kahverengi bıyık ve saç modelinden ayırdı. Yeniden tasarlanan ikonik maskot, minimalist bir tasarımla artık siyah bir bıyığa sahip olacak.

Biber-misket limonlu, çedar peyniri ve ilave baharatlı ve barbekü gibi tatlar içeren yeni Pringles Scorchin’ serisinde kullanıcak olan yeni tasarım, markaya göre cesur tonlara ve temiz bir tasarıma sahip olacak.

Pringles, kutunun yeni görünümünü tamamlamak için bıyıklı maskotunu her kutudaki lezzetleri daha iyi vurgulamak ve buna uygun yeni duyguyu özellikle belirtmek için modernize etti. Daha dinamik bir bıyık, daha keskin bir papyon, ışıltılı gözler ve etkileyici kaşları içeren daha şık bir görünüme sahip olan Mr. P, gözlerini kapatarak her Pringles yendiğindeki karşı konulamaz tada odaklanıyor.

Yenilenen logo ve marka tasarımına, aralık ayından itibaren Pringles Scorchin’ serisi ürünlerin kutularında yer verilmeye başlanacak. Bununla birlikte Pringles’ın 2021’in başlarındaki tüm marka iletişimlerinde yeni tasarıma yer vermesi bekleniyor.