Online yurt rezervasyon çözümü sunan Eyurtlar, 1 milyon TL değerleme ile yatırım aldı

Üniversitede okuyan öğrencilerin yurt rezervasyonlarını online ortama taşımayı amaçlayan yerli girişim Eyurtlar, Alesta Yatırım’dan 1 milyon TL değerleme ile yatırım aldığını duyurdu.

Eyurtlar, Türkiye’de ilk defa uygulanacak olan yurt rezervasyon sistemini online ortama taşıdı. Girişim, üniversite öğrencilerine, özel yurtlar hakkında detaylı bilgi vermesinin yanında, online yurt rezervasyonu yapma seçeneği ile de ön plana çıkıyor. Pazaryeri modeli ile sistemine dahil ettiği yurtlar için rezervasyon almayı mümkün hale getiren Eyurtlar, yapılacak her bir rezervasyon ödemesini güvenli havuzda garanti altına alıyor.

Kurulduğu ilk yıllarda listeleme modeli ile hizmet veren girişim, Şubat 2021’de online yurt rezervasyon sistemini faaliyete geçirerek bu alanda Türkiye’de bir ilki de gerçekleştirmiş oldu. Öğrencilerin, rezervasyon yapmak ve yönetmek için üye olması gerektiği sistemde, işletmeler için de odalarını yönetip gelen rezervasyonları takip edebileceği bir panel bulunuyor. Öğrenciler tarafından en çok merak edilen bilginin “yurt fiyatları” olduğunu belirten girişim kurucuları, mümkün olan en kısa sürede Türkiye’de faaliyet gösteren tüm yurtların oda fiyatlarını Eyurtlar’da yayınlayıp rezervasyon alır hale getirmeyi hedefliyor.

Eyurtlar Kurucu Ortağı ve CEO’su Samet Ulusoy: “Türkiye’de bir ilk olarak öğrencilerin yurt rezervasyonu yapmasını online ortama taşıyan girişim olduğumuz için mutluyuz. Hem özel yurtların hem de öğrencilerin yurt rezervasyonu konusunda alışkanlıklarını tamamen değiştirmek istiyoruz. Aldığımız yatırımı büyümek ve daha çok öğrenciye ulaşmak için kullanacağız.” dedi.