Kurumsal Çalışanların Finansal Sağlığını İyileştirme Yardımcı Olan Nowpay, 2.1 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Gelişmekte olan pazarlardaki kurumsal çalışanların en çok yaşadığı sorunlardan biri olan finansal sağlığını iyileştirmek isteyen NowPay, tohum turda yatırım aldığını duyurdu.

Gelişmekte olan pazarlarda kurumsal çalışanların ‘finansal sağlığını‘ iyileştirmeye yardımcı olan platform NowPay, tohum turda 2.1 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

Yeni yatırım; platformun yeteneklerini daha da derinleştirmek ve geliştirmek, ekibini genişletmek ve MENA ve bölge pazarlardaki genişlemesi için kullanılacak.

Bu tura; ABD, BAE, Çin ve Mısır’dan yatırımcılarla birlikte; Foundation Ventures ve Endure Capital katıldı. Yatırımcılar arasında şu an; BECO Capital500 StartupsPlug and Play4dx VenturesMSA CapitalEFG-EV Fintech ve Ebtikar bulunuyor. Tura ayrıca; Quirky VenturesGehan Fathi ve Rolaco gibi bölgenin önde gelen melek yatırımcıları da katıldı.

Microsoft Research’teki inovasyon ekiplerine daha önce liderlik eden NowPay’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Mostafa Ashour, “Pandemi olduğu bir dönemde, tanınmış ve seçkin yatırımcıların bize güven duyduğunun mutluluğu ve gururu içindeyim. Girişimimizin temeli; Tasarruf, harcama, bütçeleme ve borçlanmayı yöneterek finansal sağlığımızın korunmasını sağlıyor. Finansal stres, çalışanlar için en büyük dikkat dağıtıcı faktör olarak önemli bir rol oynuyor. NowPay, bu boşluğu doldurarak, çalışan sağlığı alanını proaktif olarak ele almayı seçen işverenlere için çeşitli avantajlar sunuyor. Özellikle son aylarda NowPay, hem çalışanları hem de işverenleri güçlendirmeye oldukça yardımcı oldu. Çalışanlar için her türlü finansal yönü iyileştirmek ve finansal katılımı gerçeğe dönüştürmek istiyoruz.” dedi.

2019 yılında kurulan NowPay, çok hevesli ve deneyimli bir ekibe sahiptir. Mostafa Ashour liderliğindeki ekipte Amazon Lendind’te çalışmış kurucu ortak Ahmed Sabry, daha önce EFG’de genel müdür olarak çalışan Gehan Fathi ve Fortune 500 Stanley-Black & Decker için Mısır satışlarını yöneten Mahmoud ElHosseiny bulunuyor.

Giderler ve gelir arasında, çalışanın moralini çok fazla strese sokan ve üretkenliği engelleyen bir asimetri var diyen Foundation Ventures’ın Yönetici Ortağı Ziyad Hamdy, “Finansal istikrarın sağladığı mutluluk ve çalışanları güçlendirmeye yönelik bu yolculukta NowPay’in muhteşem ekibine katılmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.