Nesatılır: e-Perakende girişimcileri için geliştirilen ürün araştırma yazılımı

Pandeminin online alışveriş üzerindeki olumlu etkisiyle Türkiye e-ticaret sektörü, 2020 yılını yüzde 65 büyüme ve 250 milyar TL’lik hacimle kapattı. Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği’nin yaptığı açıklamaya göre sektörün bu yıl da hızlı büyümesini sürdürmesi ve pazar hacminin 2021 sonunda 400 milyar TL’yi geçmesi bekleniyor.

Daha önce online platformlarda aktif olan kişi ve kurumlar operasyonlarını genişletirken, bu alanda faaliyet göstermeyen pek çok girişimci ise pazardaki ivmeyle e-ticarete girmek üzere kolları sıvadı. Bugünün dinamiğinde online satış platformları, girişimciler için önemli kazanç fırsatlarını beraberinde getiriyor. Ancak gerek Türkiye gerekse global e-ticaret arenasındaki rekabet son derece yüksek. E-ticaret girişimcilerinin aklındaki en önemli soru ise şu: “online olarak en çok kazandıracak, en iyi ürün fikrine nasıl ulaşırım?”

Zaman harcamadan en iyi ürün fikrini bulmak

Türkiye’de e-ticaret yapan ve yapmayı düşünen kişi ve kurumlar için kapsamlı bir yazılım seti geliştirerek e-perakende girişimcilerine rehberlik eden Nesatılır.com, üstün teknolojik altyapısı ve deneyimli ekibiyle bu alana yatırım yapmayı planlayanların hayatını kolaylaştırıyor.

Online mecralarda çok satacak en iyi ürün fikrini, zamanı boşa harcamadan, kolayca bulabilme imkânı sağlayan Nesatılır.com, geliştirdiği analitik araçlar ve sağladığı ücretsiz eğitimler ile e-perakende alanında faaliyet gösteren satıcılara kapsamlı hizmetler sunuyor. Bu doğrultuda Nesatılır.com’un Ürün Araştırma özelliği ise yoğun ilgi görüyor.

Hedef rekabeti düşük, kazançlı ürünler

Web tabanlı olarak Nesatılır.com sitesi üzerinden, Chrome uzantısı ile çalışan yazılım, Hepsiburada, N11, Trendyol, Gittigidiyor, Aliexpress ve Amazon gibi Türkiye ve dünyanın önde gelen pazar yerlerinde arama yapılabilmesini sağlıyor. Rekabeti düşük, fiyatı en uygun ürünler arayışında olan e-perakende satıcıları, ayakkabıdan otomobile, hobi malzemelerinden mobilya ve ev tekstiline kadar çok geniş bir yelpazede, istedikleri özellikteki ürünü rahatlıkla bulabiliyor. Böylece pazara girerken en iyi ürün ve fiyatlarla işe başlayarak rekabet avantajı kazanıyor.

Online pazar yerlerinden satışa sunulacak en iyi ürünü bulmanın e-ticaretin en stratejik konularından biri olduğuna dikkat çeken Nesatılır.com Ekip Lideri Yiğit Tuna, bu kapsamda Nesatılır.com’un en yoğun olarak kullanılan kategorilerinin başında Ürün Araştırma modülünün geldiğini kaydetti. Tuna, “Nesatılır.com olarak bunun yanı sıra e-ticaret girişimcilerine çok kapsamlı hizmetler sunuyoruz. Bugün 1000’in üzerindeki abonemizin ve 4 binin üzerindeki ücretsiz entegrasyon kullanıcımızın kârlı ve sürdürülebilir satın alım süreçlerine, maliyet ve kârlılık analizlerine, tüketicileri etkileyecek ürün sayfaları oluşturmalarına ve pazar yeri görünürlüklerinin artmasına yardımcı oluyoruz. Öte yandan, ücretsiz entegrasyon uygulamamız ile satıcıların farklı pazar yerlerinde sipariş takibi, kargo şablonu ve fatura işlemlerini tek panel üzerinden yapmalarını da sağlıyoruz” şeklinde konuştu.