Microsoft Temmuz 2021’e Kadar Uzaktan Çalışma Kararı Aldı

Hatırlayacağınız üzere Microsoft bu ayın başlarında, çoğu çalışanın esnek saatlerde çalışmasına ve haftalık mesaisinin en az yarısında uzaktan çalışmasına olanak tanıyan bir çalışma politikasına geçiş yaptığını duyurmuştu. Çalışanlar, yöneticisinin onayıyla evden kalıcı olarak çalışabilecekler veya yer değiştirebileceklerdi.

Şirket bu açıklamadan sonra 21 Ekim’de yaptığı yeni bir açıklamayla artan vakalar nedeniyle yeni bir önlem olarak Temmuz 2021’e kadar ofislere dönülmeyeceğini duyurdu.

Microsoft’un Business Insider’a verdiği bilgide, sağlık ve veri uzmanlarına danışılarak böyle bir karar verildiğini ve başta ABD ofisleri olmak üzere 6 Temmuz 2021 yılına kadar uzaktan çalışılacağını duyurdu. Çalışılan bölge, şehir veya eyaletlere göre incelemelerin devam ettiğini ve gerektiğinde de ülkelete göre ofis açılış tarihlerin yeniden ayarlanacağını söyledi.

Microsoft, salgının başında corona virüsün yayılmasını yavaşlatmak için ilk olarak mart ayında ofislerini kapatmıştı. Şirket, çalışanlarına Ekim ayına kadar evde kalacaklarını söylemişti, ancak vakaların artmaya devam etmesinin ardından ofislere dönüş tarihini ilk olarak Ocak 2021’e kadar uzatmıştı.

Son olarak yakın zamanda Microsoft’un yanı sıra Amazon, Google ve Facebook gibi büyük şirketler ofislerini Haziran-Temmuz 2021 yılına kadar açmayacaklarını duyurmuştu.