ABD’de 300’e Yakın Pizza Hut Kapanıyor

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük restoran franchise’larından olan NPC International‘ın temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmasının ardından ABD genelinde 300’e kadar Pizza Hut lokasyonu kapanacak.

Pazartesi günü NPC International, Pizza Hut ile 300’e yakın restoranı kapatmak için anlaşmaya vardığını duyurdu. Mega franchise sahibi NPC ayrıca, şu anda ABD’deki tüm Pizza Hut restoranlarının % 20’sini oluşturan kendisine ait Pizza Hut işletmelerini de satmayı planladığını söyledi.

NPC, temmuz ayı başlarında Teksas Güney İflas Mahkemesi’nde ‘Yeniden Örgütlenme’ koruması için başvuruda bulundu. Şirket, iflas başvurusunda bulunduğunda 1.200’den fazla Pizza Hut ve yaklaşık 400 Wendy restoranı işleten restoran işindeki en büyük tek franchise sahibiydi.

NPC Pazartesi günkü açıklamasında, kapatılacak olan Pizza Hut restoranlarının önemli bir çoğunluğunun içerde yemek yeme lokasyonları olduğunu söyledi. Şirket hangi konumların kapanacağını veya kapanışlar için bir zaman çizelgesi belirlemedi.