McDonald’s, Genç Müşterileri Kazanmak İçin Bir Müzik Festivali Düzenliyor

McDonald’s, daha genç bir kitleye hitap etmek amacıyla İngiltere’deki müşterileri için organize ettiği “I’m Lovin’ It Live” adlı müzik etkinliğine ev sahipliği yapacak.

Stormzy, Lewis Capladi ve Jess Glynne gibi önde gelen sanatçıların yer alacağı sanal müzik festivali 30 Ekim-1 Kasım tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Sanatçılar, popüler futbolcuların yer aldığı diğer canlı etkinlikleri ve genç okuyucular için bir kitap kulübünü içeren bir haftalık organizasyonun bitiminde sahne alacak.

Etkinliğe katılmak için kullanıcıların My McDonald’s uygulamasını indirmesi, bir hesap açması ve başladığında konsere girmesi gerekiyor. Etkinlik çevrimiçi gerçekleşecek ancak bir kapasitesi olup olmadığı henüz net değil.

Etkinlik yalnızca İngiltere ve İrlanda’daki müşteriler için düzenleniyor. Yiyecek ve İçecek Bölümü Başkan Yardımcısı Michelle Graham-Clare bir basın bülteninde “I’m Lovin’ it Live, halkımıza ve müşterilerimize bu yılki tüm destekleri için teşekkür etme şeklimiz. Umarım iyi şeyler ve güzel zamanlar geçirdiğimiz hafta, eğlence arayan ailelerden konser sahnesini özleyen müzik hayranlarına kadar herkes için bir şeyler sunar,” dedi.

McDonald’s, ABD’de daha genç ve farklı bir müşteri kitlesine hitap etmek için çaba gösteriyor. Fast food devi bu yıl, daha genç tüketicileri çekmek için Travis Scott ve J. Balvin ile işbirliği yaptı. İlki, geçmişte marka için zor bir demografik olan 11-24 yaş arasındaki müşterilerin kazanılmasına yardımcı oldu.