MAC Eski Ürünlerini Yeni Koleksiyon Gibi Gösterdi

MAC Cosmetics kısa süre önce yaşam simülasyon oyunu The Sims‘ten esinlenerek dokuz gölgeli bir göz farı paleti yayınladı. 32 ABD Doları olarak fiyatlandırılan palet, sözde oyunda sevdiğiniz tüm görünümleri yeniden oluşturabilirsiniz iddiasıyla piyasaya çıktı. Ancak müşteriler, MAC Cosmetics‘in yeni Sims temalı makyajının aslında yeniden paketlenmiş eski ürünler olduğunu iddia etti.

MAC Cosmetics The Sims paletini, The Sims’te görülen 12 farklı görünümün yapılabildiğini ve çok yönlü bir palet olduğunu söyleyerek resmi Instagram hesabından duyurdu. Duyuruda paletin makyaj yapmaya yeni başlayanlar ve uzmanlar için tek bir dokunuşta doğaldan göz alıcıya makyaj görünümünün elde edilebileceği yazıldı.

Ancak MAC hayranları, paletteki renklerin oyunun canlı renklerinden çok uzak, nötr bir estetiğe sahip olduğunu fark etti. Ayrıca markayı eski göz farı renklerini yeni kutulara yerleştirmekle suçladılar. Hayranlar twitterda, işbirliğinin cansız paketlemesine dikkat çekerken, markanın Solar Glow Times Nine paletini yeniden paketlenip Sims işbirliği adı altında satışa sürüldüğünü fark etti. Solar Glow Times Nine Paletindeki farların isimlerinden, dizilişine kadar aynı olan The Sims paleti için bakalım MAC bir açıklama yapacak mı?