Instagram, Hikayeler için TikTok Tarzı Bir Dikey Feed Üzerinde Çalışıyor

Geçtiğimiz günlerde sizinle Instagram’ın, işletme ve içerik üreticisi hesapları için Profesyonel Pano’yu kullanıma sunduğunu açıklamıştık. Kullanıcılar için profesyonel araçları keşfetme ve kullanma ve eğitici bilgilere erişme imkanı sağlayan yeni özellik içerik üreticileri için büyük kolaylık sağladı. Instagram şimdi de normal kullanıcılar için yeni popüler olmaya başlayan Tiktok tarzı feedler için harekete geçti.

TechCrunch’ın haberine göre, Instagram, Hikayeler için yeni bir dikey akış (feed) düzenliyor. TikTok‘un dikey feed tasarımına benzer bir şekilde geliştirilecek olan yeni feed Instagram’ın diğer kısayolları ile uyum sağlanacak ve TikTok ile daha iyi rekabet edebilecek. Yeni dikey feed, şirketin eklediği kısa biçimli video özelliği olan Reels’ın kullanımını ve izlenmesini de kolaylaştıracak.

Dikey hikayeler feedi  şu anda test aşamasına gelmedi ancak Instagram TechCrunch’ın haberini doğruladı, Geliştirici Alessandro Paluzzi’nin paylaştığı bu tweete göre de zaten çoktan geliştiriliyordu.

Instagram başkanı Adam Mosseri, Decoder podcast’i için yaptığı röportajda, 2020’yi bir sürü bahis koydukları bir yıl, 2021’yi ise bu taahhütleri yerine getirdikleri ve deneyimi basitleştirdikleri bir yıl olacağını söyledi. Şirket ayrıca halihazırda hikayelere ne tür içeriklerin eklenebileceğiyle ilgili değişiklikleri test ediyor ve bu hikayelerin nasıl görüntülendiğini değiştirmek, feed’i geliştirmek de bu basitleştirme sürecinde bir sonraki adım olabilir.