Alexa, Kişiselleştirilmiş Alarm Sesleri ve Corona Virüs ile İlgili Yenilikler Sunuyor

Amazon, sesli asistanı Alexa’ya bir takım yeni özellikler getirdi. Amazon Alexa kullanıcıları, bir süredir Alexa’ya özel alarmlar ayarlayabiliyordu. Şimdi ise Alexa’nın kullanıcılar alarmlarını fenomen seri Minions’un seslerini kullanarak da ayarlayabilecek. Alexa’nın alarmları “Peep Peep Peep”, “Banana” veya “Boing Boing Boing!” gibi Minions sesleri içeriyor.

Tabii Minions bu örneklerden sadece biri. Yeni güncellemeler ile birlikte Alexa için Minions’un yanı sıra Disney, Spongebob, Jurassic World ve Harry Potter’dan gelen sesler dahil olmak üzere çeşitli markalı alarmlar mevcut. Kullanıcılar, alarmlarını “Alexa, beni Minions/Jurassic World/Spongebob alarm tonuyla uyandır” diyerek ayarlayabilirler. Alarm seslerinin bazıları ücretsiz, bazıları ise 1,99 dolardan başlayan fiyatlarla sunuluyor.

Alexa’nın daha yararlı yeni özellikleri de var. Sesli asistan, en yakın corona virüs testi sitesini veya aşı merkezlerini bulmanıza yardımcı olabilecek. Alexa’ya “Nerede corona virüs testi yaptırabilirim?” diye sormak, sesli asistanın yakındaki yerlerin bir listesini çıkarmasını sağlıyor. Daha fazla bilgi için ise Alexa’dan bu konumlardan birini aramasını isteyebilirsiniz.