IKEA, Animal Crossing ile 2021 Yılı Kataloğunu Yeniden Yaratıyor

Nintendo tarafından geliştirilen Animal Crossing: New Horizons adlı oyun, balık tutma, avlanma ve iç tasarımın ilgi çekici birleşimiyle dünya çapında bir fenomen haline geldikten sonra, büyük bir mağazanın bu başarıdan yararlanmaya çalışması tabii ki de kaçınılmazdı. Mart ayından bu yana çeşitli markalar oyunu kendi markalarına entegre etmeye çalıştılar, ama bizce en yaratıcısı kesinlikle IKEA oldu.

IKEA Taiwan, 2021 yılındaki kataloğunun tanıtımını yapmak için Animal Crossing oyunundaki ana karakterleri ve oyun içi öğeleri kullanarak ikonik kataloğu yeniden oluşturdu. Kataloğun bir dizi sayfasını yeniden oluşturularak resmi Facebook sayfasında yayınlandı. Animal Crossing: New Horizons’taki evlerden alınan ekran görüntüleri, tıpkı gerçek sürüm gibi IKEA mobilyalarının fiyatları ve adları dahil olmak üzere katalog sayfalarına akıllıca yerleştirildi.

Kuşkusuz, Animal Crossing evrenindeki nesnelerle, IKEA’nın tasarımları birebir uymuyordu ancak şirket yakın eşleşmeleri bulmakta oldukça iyi iş çıkardı. Bazı uymayan durumlarda ise küçük bir yaratıcılıkla güzel şeyler ortaya çıktı.

Sadece gerçek mobilyaların fotoğraflarının paylaşılmasının da ötesine geçen IKEA, katalogdaki insan modellerini de kopyalayarak, Animal Crossing oyuncu karakterleriyle değiştirdi. Böylece görünümü tamamlanmış oldu.