Häagen-Dazs, Dondurmasını Saklamak İsteyenler İçin Bir Ambalaj Tasarladı

Daha önce pek çok defa aile üyeleri ya da arkadaşlar tarafından çalınabilecek kadar cazip olan gıda ürünlerini saklamaya yönelik ambalaj tasarımlarının hayata geçirildiğine şahit olmuştuk.

Tabii bu kampanyalardaki asıl amaç, ürünün albenisini ve insanlar tarafından ne çok sevildiğini vurgulamak oluyordu. Benzer bir kampanya şimdi de ünlü dondurma markası Häagen-Dazs’dan geldi.

Häagen-Dazs Avustralya, insanların dondurmalarını aile üyelerinden saklamalarına imkan tanıyan sahte bir ambalaj tasarladı. Bu ambalaj içerisine bir adet Häagen-Dazs dondurma kutusunun sığabileceği büyüklükte ve ambalajın üzerinde, amacını ele veren bir şekilde “Truva Bezelyesi” (Trojan Peas) yazıyor.

Häagen-Dazs Avustralya’nın Instagram sayfası aracılığıyla sahip olunabilen bu Truva Bezelyesi” ambalajı, yumuşak görüntülere sahip ve insanlara çekici gelmeyecek şekilde donuk yeşil bir renk tonuyla boyanmış.

Melbourne merkezli kreatif ajans Thinkerbell‘in yardımıyla hayata geçirilen bu kampanya kapsamında, bazı sosyal medya influencer’ları da dondurmalarını nasıl sakladıklarını gösteren çeşitli paylaşımlar yaptılar. Bununla birlikte Em Rusciano adlı komedyen de Häagen-Dazs ile yaptığı iş birliği doğrultusunda, Instagram’da bu ambalajın nasıl kullanılacağını göstermek için bir video paylaştı.

Böyle bir ambalaj oluşturma fikri, markanın, Avustralyalılar’ın %41’inin tatlıları çocuklardan ya da ev arkadaşlarından uzak tutmak zorunda kaldıklarını  öğrenmesinden sonra hayata geçirildi.