getir, 2.6 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolarlık yeni bir yatırım aldı

Bugün sizlere güvenilir kaynaklardan edindiğim bilgi doğrultusunda ve şu an resmi olarak açıklanmadığından duyum olarak yayınla-yabildiğim bir haberi paylaşıyorum. Evet bu haber, Türkiye Girişim Ekosistemi’nin en büyük değerlemeli yatırımı olarak da resmi olarak açıklandığında tarihe geçecek. Yatırımcı bilgileri de yine resmi içerikte yer alacaktır.

Hatırlarsanız Ocak 2020’de getir, 38 milyon dolarlık Seri A yatırım almıştı. Aradan geçen tam 1 yılın ardından 850 milyon dolar değerleme ile 128 milyon dolar yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Globale açılan yerli bir girişimin aldığı bu yatırım ekosistemimizi derinden heyecanlandırdı ve bizi global arenaya daha sıkı sıkıya bağladı.

2.6 milyar dolar değerleme ile en büyük yatırım!

Ve artık sizlerle o güzel “duyum noktasında üzerinde durduğumuz” haberi paylaşma zamanı geldi. Üç kurucu ortak; Nazım SalurSerkan Borançılı ve Tuncay Tutek tarafından kurulan yerli girişim getir2.6 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolar yatırım aldı. Bu haber ekosistemimize hayırlı olsun. Ayrıca kurucuların hisselerinin halen büyük çoğunlukta olduğunu da söyleyebiliriz. Resmi açıklamanın da yakında yapılacağını tahmin ediyoruz.

“getir diye yazılır, getir diye okunur”

Son günlerde “getir diye yazılır, getir diye okunur” mottosuyla İngiltereye açılan şirket, 2017 yılında Avrupa’nın en gözde 100 girişimi arasında yer almıştı. Ve o artık, Türkiye topraklarından çıkan Peak‘ten sonra dünyanın gözde bir girişimi olarak tarihe geçiyor. Ayrıca Londra’dan sonra; Berlin, Amsterdam ve Paris’e de açılacağını sizlerle paylaşmıştık.

Resmi bir açıklama yapılana kadar ve yapıldıktan sonra da kaynağı hiçbir kurum ve kişi ile de paylaşmayacağımızı ayrıca söylemek isteriz.