Fintech girişim Amani AI ve dijital dünyada kara para aklamanın önlenmesine çözüm üreten Fineksus iş birliği yaptı

FinTech girişimi Amani AI, finansal dünyada ödeme işlemlerinden kara para aklamanın önlenmesine kadar uçtan uca çözümler sunan Fineksus ile iş birliğine imza attı. İş birliği çerçevesinde Amani Al yapay zeka destekli altyapısıyla müşteri hesap açılış işlemlerini ve devamında gerçekleşecek tüm belge yükleme, takip, kontrol işlemlerini tamamen dijital ortamda sahtecilikten uzak ve güvenli şekilde gerçekleştirecek.

Finansal teknolojiler alanında yapay zeka destekli çözümler sunarak uzaktan müşteri edinimini sağlamayı, banka ve finansal kurumlarda iç ve dış sahtekarlığı azaltmayı, maliyetleri önemli ölçüde düşürmeyi ve müşteri deneyimini geliştirmeyi amaçlayan Amani AI, finansal dünyada ödeme işlemlerinden kara para aklamanın önlenmesine kadar uçtan uca çözümler sunan Fineksus ile iş birliğine imza attı.

İş birliği çerçevesinde Amani Al yapay zeka destekli altyapısıyla müşteri hesap açılış işlemlerini ve devamında gerçekleşecek tüm belge yükleme, takip, kontrol işlemlerini tamamen dijital ortamda sahtecilikten uzak ve güvenli şekilde gerçekleştirecek.

“Sektörde yeni bir dönem başlatacağız”

İTÜ ARI Teknokent’e katılımın ardından Fineksus ile güç birliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Amani AI Kurucusu Hamid Khan, bu iş birliği ile tamamen dijital ve uçtan uca entegre şekilde, kimlik sahteciliğine ve kara para aklamayı önlemeye yönelik sorunlara çözümler sunacaklarını söyledi. Khan, “Fineksus’la birlikte tamamen dijital olarak çözüm sunacağımız ortak çalışmalarımızla sektörde yeni bir dönem başlatarak rol model olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Dijital müşteri ediniminde bir ilki gerçekleştireceğiz”

Amani AI’ın Türkiye’deki ekosisteme özel bir altyapı sunmasının bu işbirliği için önemli bir etken olduğunu dile getiren Fineksus Kurucusu Mehmet Ali Tombalak: “Hizmet verdiğimiz finans kuruluşlarının dijital müşteri ediniminde risklerini minimuma indirebilmek için Fineksus ve Amani AI ortaklığında, dijital ortamda sunduğu uçtan uca kimlik sahteciliği ve kara para aklamayı önleyen (KYC / AML) yapay zeka destekli çözümü sektörde bir ilk olacak” dedi.