Elon Musk, Dünyanın En Zengin 4. İnsanı Oldu

Ünlü girişimci Elon Musk, bu zamana dek kurmuş olduğu şirketler sayesinde hatrı sayılır bir servete sahip. Öyle ki, Tesla ve SpaceX’in CEO’su, şu anda dünyanın en zengin dördüncü kişisi konumunda. Kendisinin önünde ise sırasıyla Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve Amazon’un kurucusu Jeff Bezos yer alıyor.

Musk’ın serveti, Tesla hisselerinin pazartesi gününü 1.650 dolar gibi rekor bir değerle kapatmasının ardından hızla arttı. Sadece pazartesi günü Tesla hisselerinde gerçekleşen bu artış, Elon Musk’ın servetinin 7,8 milyar dolar artmasını sağladı. Bloomberg’in hesaplamalarına göre, Musk’ın serveti 2020 yılında 57,2 milyar dolar arttı.

Bununla birlikte Elon Musk’ın servetinin yakın gelecekte daha da artması muhtemel. Zira Tesla hisseleri her geçen gün değer kazanmaya devam ediyor. Ayrıca, Elon Musk’ın kurduğu bir diğer şirket olan SpaceX, değerlemesini 46 milyar dolara çıkaracak olan 2 milyar dolarlık yeni fonlamayı tamamlamaya çok yakın. Belirtilene göre, şirket geçtiğimiz şubat ayında fon topladığında 36 milyar dolar değerindeydi.

Dünyanın en zengin insanları listesinin ilk üç sırasına bakacak olursak; Bezos, Gates ve Zuckerberg bu yıl servetlerini artırdılar. Zuckerberg, 100 milyar dolar barajını aştı. Bezos ise serveti 200 milyar doları aşan ilk kişi olmaya yaklaşıyor. Forbes’un belirttiğine göre, artık Microsoft’ta aktif olarak görev almayan Bill Gates bile, bu yıl içinde servetini 114 milyar dolara yükseltmeyi başardı.