Dijital harçlık uygulaması Manibux’ın yeni CEO’su Tuğçe Akay oldu

Güvenli ve kolay harçlık uygulamasıyla aileler ve 8-18 yaş çocuklarının finansal okuryazarlığı destekleyen Manibux’ta Genel Müdürlük görevine Tuğçe Akay atandı. Dijital ürün, platform ve iş geliştirme alanlarında 20 yıllık tecrübeye sahip Tuğçe Akay daha önce Karnaval Medya Grubun Dijital Hizmetler CEO’su olarak görev alıyordu.

Psikolojik Danışman Canan Akmanoğlu Bayrak tarafından kurulan, Türkiye’deki çocuk ve ailelerin tek harçlık uygulaması ve kartı olan manibux 2021’e ekibini güçlendirerek başlamıştı.

Tuğçe Akay dijital platform ve ürün geliştirme, e-ticaret, pazarlama ve global ilişkiler konusunda 20 yıldan fazla tecrübeye sahiptir. Internet teknolojileri ve dijital ürün geliştirme alanında yaptığı çalışmalarla, 2019 yılında MADcon Awards tarafından “Dünyanın en önemli 50 Dijital iş insanı” ödülüne layık görülmüştür. Türkiye’nin en önemli medya şirketlerinden biri olan Karnaval Medya Grup’ta geliştirdiği projelerle 2013 yılında Wired Magazine tarafından “One of Hottest Start-ups in Europe” ödülünü çalıştığı şirkete kazandırmıştır.
Manibux’a yeni katılan Tuğçe Akay, girişimi 2023 yılına kadar globale taşımayı ve dünyanın en önemli çocuklara özel finans yönetim yatırım şirketlerinden biri olmasını hedeflemektedir.

manibux’ın yönetiminde halen aktif rol alan kurucu Canan Akmanoğlu Bayrak, pandemi döneminde ürüne ve ekibine yatırım yaparak şirketinin büyümesine öncülük etmeye devam ediyor. Dijital ürün, marka ve grafik tasarım alanlarında 20 yıllık deneyim sahibi, çok yönlü görsel tasarımcı Damla Ayzeren ise Ürün Direktörü olarak atandı. Geniş bir tasarım bakış açısına ve yaratıcı liderlik özelliklerine, özellikle marka yaratma ve yönetimi, dijital platform tasarımı ve geliştirme alanında sahip olan Damla Ayzeren ile birlikte sosyal medya direktörü, pazarlama yöneticisi ve tüm operasyon ekibi de deneyimli kadınlardan oluşan güçlü bir ekiple yönetilen manibux’ta “Harçlıklar kadınlara emanet!

2021 yılının manibux için yeniden doğuş yılı olduğunu ve pandemi ile değişen hayatlarımıza dijitalleşmenin manibux ile en doğru şekilde girmesinin etkilerini yaşadıklarını belirten manibux Kurucusu Canan Akmanoğlu Bayrak “manibux ailemizin büyüdüğünü ve çocuklarımızın geleceğini şekillendirirken bizlerle aynı tutkuyu yaşayan ekip arkadaşlarımızı aramızda görmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum. Sadece Türkiye’de değil Avrupa ve Ortadoğu pazarında da edindikleri tecrübelerle, global hedeflerimize ulaşmamızı kolaylaştıracak ve manibux’a değer katacaklarına inanıyorum. Onlarla birlikte Türkiye’den çıkan ve dünyada yer bulan harçlık uygulaması olacağız. Hedefimiz çocukların bankası olarak gelecekte yer almak” dedi.

Çoklu dil seçeneği ile altyapısını dünyaya açılma yönünde güncelleyen Manibux, uygulamasındaki özellikleri yenilenerek 2021 yılında globale açılmaya ve finansal okuryazarlığın dünyadaki çocuklara öğretilmesinde öncü rol oynamaya hazırlanıyor.